s

Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem ei est. Eos ei nisl graecis, vix aperiri consequat an.

MINADE KOOL

Minade Kool on mõeldud neile, kes soovivad süvendada teadmisi psühholoogiast, inimese toimemehhanismidest, enda, kui terapeudi isiksuse struktuuri arendada, et olla vaimselt väle ning teadlik.

Terapeudi täiendõppe kursuse kohta leiad lisainfot selle lehe all osas.

Kooli eesmärk on luua ja kättesaadavaks teha kõik see, mis puudutab inimest ennast. Teha seda läbi praktika, eneseanalüüsi ja tajude peenhäälestuse. See tähendab, et kuulata, näha, haistida, tunda ja kogeda maailma ning elu nii nagu see on. Mis teeb elamise ja valikute tegemise lihtsamaks.

Minade Kool tähendab õppida inimest, kui terviksüsteemi, tundma tema osade ehk paljude Minade kaudu. Igal osal on oma ülesanne ja osadele lähenetakse erinevate teooriate, võtete ning tehnikate kaudu, et neid uurida ja tervendada. Kuidas seda kõike viia praktikasse ning kasutada ka igapäevaselt, saab õppida siin koolis.

Esimene avakursus „Terapeudi täiendõpe“ toimus aastal 2022. 2023 lõpetas 2.kursus ja 2023 lõpus on avatud 3.lennu kursus. See kursus on juba täiendatud ja pikem eelnevatest – 8 moodulit, lõpetamine 2024 aastal.

Minade Kooli lugu

Kooli asutaja on pikaajalise rahvusvaheliselt sertifitseeritud hüpno- ja psühhoterapeudi,
kehapsühhoterapeudi ja konstellööri väljaõppega Jaana Saar. Jaana on loonud ja läbiviinud juba palju aastaid, täiskasvanute isiksuse arengustruktuuri seminare, kursuseid ja töötubasid. Ja nagu ikka, kõik sõi alguse isiklikust vajadusest kasvada ja terveneda. See viis teda õpingutele, mille käigus hakkas koheselt praktiseerima õpitud oskusi ja teadmisi. Õhinaga võttis juurde palju lisakursuseid ning praktikaid, mis kõik (täielikult või osaliselt) on tänaseks leidnud kasutuse erinevate väljunditena teraapias, koolitustel ja eraelus.

Minade Kooli alge sai loodud esimese Minade Laagriga 2017 ja sealt alates on laagrid toimunud regulaarselt mitu korda aastas. Sellest hetkest alates hakkas kasvama soov koondada olulised isikuarengu teemad ühe nimetaja alla. Kuigi veel ei olnud täpselt ideed kuidas, teadis Jaana alati, et ükspäev ta õpetab teemadel, mis tuleb suurest huvist ja soojast südamest. Et jagada oma teadmisi ja oskusi kõigiga, kel sama huvi – inimene ja psühholoogia, teadus ja anatoomia, geenid ja sugupuud.

Ja kõige lõpuks hakkasid mitmed ja mitmed osalejad järgemööda huvi tundma, millal saab Jaana juures õppida. Peale Minade Laager 11 maikuus, 2021 lõpuks tekkis tunne, et nüüd on aeg hakata Minade Kooli ideed ellu viima. Nii saigi maha istutud ja õppekava koostamisega alustatud.

Esialgsest sisust on vähe järgi ja lisandunud on ka välisõppejõud. Lisaks on Minade Kool saanud kvaliteedikinnituse erakool Teadlik Mina õppeprogrammi juhatajalt. See on suur au ja suur uus algus. Tänan kõiki, kes aitavad seda projekti ellu viia. Ning osalevad nüüd ja tulevikus Minade Kooli loodud sündmustel, et kasvada ja luua paremat tulevikku endale ning kõikidele neile, kes tulevad peale meid.

Jaana kohta saad rohkem lugeda siit

Täiendõppe eesmärk on aidata terapeutidel märkama erinevate võtete sisu ja kasutusvõimalusi ning piiranguid.

Vaata milliseid isiksuse struktuuri arengu võimalusi ja huvitavaid sündmusi Minad veel pakub.