s

Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem ei est. Eos ei nisl graecis, vix aperiri consequat an.

Hinnakiri:

Psühhoteraapia seanss, 1h – 1,15h – 70€
Kehapsühhoteraapia seanss, 1h – 1,15h – 70€
Psühhogenealoogia seanss, 1h – 1,15h – 70€
Teraapia paaridele, 1.5h – 100€
Terapeutiline dialoog laps-vanem, 1,5h- 2h (sh. 30min eelvestlus lapsega) – 70€
Konstellatsiooni töö grupis – 150€
Konstellatsiooni töö paarile, grupis – 200€

Tagasiside

Olen rahulikum, ei võta kõike isiklikult ja suudan end distantseeruda, et see pole minu pihta emotsioon vaid emotsioon. See on minu jaoks suur samm, sest varem võtsin kõik väga südamesse ja isiklikult. Kartsin töölgi eksida, nüüd on pigem, et on nagu on, kui ei sobi, siis on aeg edasi liikuda.

Kaija

Energiat on rohkem. Elu on õnnelikum ja enesetunne stabiilsem. Olen oma tunnetega rohkem kontakti saanud. Isegi kui viha peale tuleb, pole see enam hirmutav, ma võin seda vaadata. Suhe abikaasaga on avatum, rahulikum ja lähedasem.

Jaanika

Mulle meeldib Jaana juures protsessil käia, sest see on lihtalt tõhus. See 1 h seansi aega võib tunduda nii lühike, aga ma olen iga kord erineva teemaga läinud ja alati on mingi muutus toimunud. See muutus ei ole, et ainult seansil kogesin ja siis elu läheb vanaviisi edasi, vaid see on seansil kogetud muutunud taju ja see jääb püsima. Ja samas kui mul on palju erinevaid asju üleval, siis oskab Jaana sellest info virr-varrist leida just selle vajaliku infokillu, mis on oluline ja kust kõik hargnema hakkab.

Ege

Psühhoteraapia

Psühhoteraapia – eraseanss, kus kohtub terapeut ja klient. Sina tuled oma küsimuse ja murega ning terapeut juhib seanssi Sinu küsimusest lähtuvalt. Eraseansil tegeletakse käesoleval hetkel, kõige aktuaalsema teemaga, Sinu elus. Ei ole juhus, et mure, millega tullakse on üks, kuid kohtumise ajaks on esile kerkinud midagi veel pakilisemat. Kuna kõik on omavahel seotud, viivad lahenduse teed ikka sinna, kust kõik alguse on saanud – sinu elus toimunud kogemus või sündmus, mis ei ole siiani lahenenud ning on „pesa“ teinud alateadvusesse. Sealt ta juhib kõiki tegevusi, mõtteid ja reaktsioone. See omakorda mõjutab kõiki eluvaldkondi (töö, suhted, tervis jne.), mõnda tugevamalt ja teist nõrgemalt.

Loe edasi...

KONSTELLATSIOONID

Konstellatsioon – tegeliku ilmnemine ehk põhjused miks sarnased olukorrad, kummalised sündmused, sümptomid ja mustrid korduvad. Fenomen seisneb selles, et konstellatsioon toob nähtavale varjatud seosed ja sidemed nendega, kelle elus ja saatuses on lahendamata impulsse ning kellega oleme seotud. Mida see tähendab? Kas tead kuidas linnud lendavad lõunasse? Või kuidas kalad lähevad kudema tagasi kohtadesse, kus nad ise sündisid ning pole elu jooksul kordagi rohkem sinna sattunud? Seda on uuritud teaduslikult ning avastatud on, et eksisteerib morfogenteeiline väli ehk inforuum mis sisaldab kõike seda, mis on olnud - impulsse. Kujuneb konstellatsioon. Kindel muster, rada või paigutus, mille laenguid vaistlikult ja lojaalselt järeltulijad üles korjavad.

Loe edasi...

Psühhogenealoogia

Psühhogenealoogia seanss – algab genogrammi lihtsast ülesehitamisest, kus fookuses on Sinu teraapiasse tulemise põhjus. Selle käigus toimub diagnostika ning seoste loomine lugude ja tegelikkuse vahel ning kuidas see kõik on Sinuga seotud. Need kes olid enne Sind ja tänu kelle eluvalikutele, oled saanud elu, seob Sind nendega alatiseks. Ei ole võimalik läbi lõigata veresidemeid või geneetilisi „pärandusi“. Samuti ei ole võimalik eitada neid, kes on päästnud või võtnud, kuigi pole geneetiliselt Sinuga seotud. Kogemused ja sündmused kujundavad käitumist ja reaktsioone, eluviise ja elumustreid. Surm ei lõpeta pooleli olevaid ja lahendamata sündmusi, need on edasi pärandatud.

Loe edasi...

TERAAPIA PAARIDELE

Teraapia paaridele on dialoog partnerite vahel. Aga võibolla ka ükskõik millise kahe inimese vahel, kui on olukord, mis vajab lahendamist, et jätkata koostööd, sõprust, töösuhet. Minu vastuvõtul on käinud ka koostööpartnerid ning täiskasvanud pereliikmed, kellel on omavahel raske ühist keelt leida. Teraapias paaridele on peamiseks tehnikaks juhendatud dialoog, mille põhimõtted toetuvad Imago paariteraapiale. Vajadusel lisan siia ka teisi terapeutilisi elemente ja tehnikaid. Terapeut juhib dialoogi struktuuri, sisu loob paar. Eesmärk on leida ühine mõistmine ning teineteise nägemine ja tunnistamine ausalt ja vahetult, kõigega mis ilmub. Vahel on hea, kui kumbki tuleb ennem eraldi psühhoteraapia (teraapia) seansile, et vabalt väljendada enda poolset nägemust, tundeid ja mõtteid. Ka terapeut saab siis aimu kust võib tegelik raskus pärineda ning mil põhjusel paarisuhtes ilmub.

Loe edasi...

KEHAPSÜHHOTERAAPIA

Kehapsühhoteraapia seanss on üles ehitatud peamiselt keha-meele seoste ja keha impulsside uurimisele, mis on ühendatud psühhoteraapia põhimõtetega. Ehk fookus on sellel kuidas on kujunenud kehareaktsioonid seoses isiksuse arengu ja kogemustega. Sellest tulenevalt hakkab füüsiline keha väljendama teatud tunnuseid – selja nõgusus, küür turjal, kanarind, kiilaspäisus, jalavõlvi kõrgus, kehahoiakud, liigutused, impulsid jne. Ning kuidas see kõik mõjutab meelt. Keha jutustab lugu. Vahel selgemini, vahel varjatumalt. Kehapsühhoteraapia seansi ajal uuritaksegi laenguid, mis on neid tunnuseid vorminud. Mis on selle all olev kogemus, psühhosomaatika, mille tagajärjel kujunes kindla liigutuse, reaktsiooni kinnihoidmine ning kus kehas seda laengut ikka veel säilitatakse Kinni hoitud kehaimpulsid ehk laengud, hakkavad mõjutama seda, kuidas füüsiline keha võtab vormi, liigutab, reageerib – võitle, põgene, tardu, kompenseeri. Mis on need kompensatsiooni reaktsioonimustrid ja millistel juhtudel need käivituvad ning kas osatakse nendest ka välja tulla ehk lõpetada ja saabuda lõdvestumisse. See kõik on esiplaanil kehapsühhoteraapia seansil. Kompensatsioonireaktsioon tekib selleks, et kaitsta haava, mis on sügaval peidus. See on kaitsevõte, et toime tulla sellega, millega toime ei tuldud, kui oldi veel laps. Erinevad reaktsioonid viitavad erinevatele vanustele ja võimalikele stsenaariumitele. Selleks on terapeut omandanud väljaõppe ja teadmised.

Loe edasi...

TERAPEUTILINE DIALOOG LAPS - VANEM

Terapeutiline dialoog lapse ja vanema vahel on selleks, et lapse tunnete ja käitumise tagamaad saaksid vanemale turvaliselt väljendatud. Laps ei oska ise enda sees toimuvat alati täpselt sõnadesse panna ja veel vähem selgitada oma käitumise põhjuseid. Ja vastupidi samamoodi. Vanem ei oska alati end lapsele avada, kartes kaotada autoriteeti või näida nõrgana. Tihti jääb puudu ka teadmisest kuidas on piisav ning toetav lapsega suhelda. Kui palju on palju ja kui palju on vajalik? Et laps ei tunneks end koormatuna või hüljatuna ning, et vanem ei kaotaks täiskasvanu hoiakut, mis lapse jaoks tähendab toetust ja turvalist keskkonda, on vajalik oskus julgeda end lapsele avada. Seeläbi õpib, tunned toetatust ning usaldab laps oma mured vanema hoolde. Selle sammu teeb esimesena alati vanem, sest ta on täiskasvanu ja laps vaatleb hoolega.

Loe edasi...