s

Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem ei est. Eos ei nisl graecis, vix aperiri consequat an.

Minade Kool avas esmakordselt uksed jaanuaris 2022. Tänaseks on lõpetanud juba 2.kursust ja 2024 jaanuaris alustab 3.kursus, mis on eelmistest veidi pikem ja täiendatud õppekavaga.

3.kursuse õppekava, jaanuar-september, 2024

Terapeudi täiendõppe 3.kursuse algus on edasi lükatud. Registreerumine on avatud kuni 7.jaanuar, 2024 – teraapia@minad.ee

Täiendõppe eesmärk on aidata terapeutidel märkama erinevate võtete sisu ja kasutusvõimalusi ning piiranguid. Ning kuidas teisi, mujal või kursusel omandatud, teadmisi appi võttes, saab luua kliendile parima terapeutilise simulatsiooni. See tähendab seda, et kliendi praeguses elus ilmnenud raskustele leida algus ehk juurpõhjus, läbi erinevate sobivate oskuste.

Kujuta ette köiepundart, mis koosneb paljudest erinevatest köiejuppidest. Igal ühel neist on kaks otsa. Terapeut on õppinud erinevate võtete ja meetoditega otsima üles igale otsale tema paarilise ehk praegune raskus + algpõhjus. Simulatsioonide abil saab otsida üles allikad, läbi põhjus-tagajärg seoste mõjude tuvastamise. Ning mil moel lõpetamata ning endiselt aktiivsed impulsid kehas ja meeles lahendada/lõdvendada, mis on juhtinud kliendi tänasesse olukorda.

Igal terapeudil on oma tugevad ja nõrgad küljed. Pädevust annab juurde see, kui neid tundma õppida ning osata õigesti kasutada. Tähendab see seda, et tugevus võib vahel olla nõrkus ja ka vastupidi. Terapeudi täiendõppe protsess ongi just selliselt üles ehitatud, et iga osaleja õpib enda omasid ise tuvastama, lahendama. Ainult seeläbi saab olla paremaks toeks kliendile, sest klient tunneb alateadlikult ära, kas mõistad teda või mitte, kas ta saab sind usaldada.

Miks on oluline õppida läbi isiklike kogemuste? Sest teraapias ilmuvad just need teemad, mis on endal juba lahendanud või vajab veel lahendamist. Läbi eneseteadlikkuse, saab terapeut olla kliendi jaoks olemas, toetudes isiklikule tervenemise kogemusele.

Terapeut on kliendi töövahend ja hea töövahend peab teadma oma oskusi, omadusi ning piiranguid. Kandma enda eest hoolt – tuvastada, tunnistada ning tervendada isiklikke raskusi, selle algpõhjuseid ja tulemusi rakendama eraelus ning töös.

Täiendõppes kõike seda just õpitaksegi, et tõsta terapeutide taset ning julgustada kasutama erinevaid tehnikaid ja neid ka kombineerida. Ja seda kõike parema elu heaks!

Terapeudi täiendõpe