s

Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem ei est. Eos ei nisl graecis, vix aperiri consequat an.

Avaleht Events Viha Vägi. Grupiteraapia. Õhtune grupp

Viha Vägi. Grupiteraapia. Õhtune grupp

See on õhtune grupp. Kohtume 3.veebruar, 10.veerbuar ja 17.veebruar kell 19:00-22:00. Lisakohtumine 13.aprill, kell 19:00-22:00

Grupp on täitunud.

Tegemist on grupitööga, mis kulgeb läbi kolme kohtumise. Töö on progresseeruv, mistõttu vahepeal uusi osalejaid juurde ei võeta. Kes koos alustavad, ka koos lõpetavad. Neljas kohtumine on tagasiside aeg “Kuidas läheb?”

Kellel mõeldud? Neile kes ei vihasta kunagi aga vahest oleks vaja enda eest seista ja piire kehtestada. Ja neile, kes on märganud oma „lühikest süütenööri“ ehk käivituvad ja ärrituvad kiirelt ja kergelt. Ka need, kelle elus on vihaseid inimesi palju. Huvitav miks ja mida nad peegeldada võivad?

Miks grupiteraapia? Grupp on toetavam ja turvalisem, kui koos on sama teemaga tegelevad inimesed. Kes mõistaks sind veel paremini, kui teine, kes on grupis sinuga sarnase mure pärast?

Mis toimuma hakkab? Ei, me ei hakka kaklema ega kedagi lööma või asju lõhkuma. Gruppi juhendab kogenud terapeut Jaana Saar. Juhendan osalejaid teadlikult ja eesmärgistatult viha väljendamise või mitte väljendamise juurteni. Mis põhjusel reageerid või käitud just nii nagu seda teed, kust see tuleb ja kuidas jõuda tegeliku alusteemani. Alusteema avaldumisel, liikumine lahenduse suunas.

Milliseid tehnikaid kasutan? Põhiliseks töövahendiks saavad teie endi kehad ehk teisisõnu on rõhk kehapsühhoteraapia võtetel – keha kuulamine, lugemine ja liigutused. Lisaks ka psühhoteraapia ja konstellatsiooni võtted, et alateadvuses olevat programmi veelgi selgemini esile tuua.

Kogu teraapiaperioodi saadab teoreetiline osa teemadel:
1. Miks meile on antud vihatunne?
2. Mis on viha eesmärk, roll?
3. Tervislik ja ebatervislik viha.
4. Väekas vihaseisund vs lihtsalt vihastamine
5. Vihaprogrammid – milleks ja kust tulevad?

Mis ajendas sellise grupiteraapia loomisele? Mitmed kliendid, on maininud, et ei julge oma vihatunde või mitte tundmisega tegeleda, sest kardavad kas:
– terapeudile liiga teha, kui avaldub nö pimeviha (silme ees läheb mustaks ja kaotan kontrolli)
– hirm teada saada kui suur tegelikult see tunne on (sageli on see pigem väiksem kui ettekujutuses)
– äkki muutun ka selliseks
– ei oska sellega igapäeva elus toime tulla, kui tõe teada saan
– hirm tunnistada, et viha pole mu sees lahenenud või kadunud, kindla isiku või sündmuse suhtes, sest nüüd on meil juba head suhted või see oli ammu ning ei peaks enam torkima.

Tõde on see, et läbi elamata ja lõpetamata emotsioonid, ei haihtu vaid pakitakse kehasse. Õpitakse sellega elama end alateadlikult tuimestades, kindlaid inimesi, jututeemasid ja kohti eirates. Seda kuniks sünnivad lapsed, kelle peale vihastatakse kergelt ja sageli või armastus partneriga hääbub ja hakatakse teineteises vigu ja probleeme nägema. Viha võib avalduda ka palju aastaid hiljem, kui miski muu enam elusärtsu „käima“ ei tõmba. See kõik on mitte teadlik ja märkamatu. Mis on varjul ja „unustatud“, hakkab märkamatult juhtima ja kontrollima. Oma seisundeid ja reageeringuid mitte tunnistades, tõmmatakse viha oma ellu hoopis juurde. Seda saadavad sellised märksõnad nagu: ma ei saa aru, miks mina selliste otsa satun? Miks just mina pean sellise jamaga jälle tegelema? Ta ajas mind nii vihale! Ma vihkan seda ja teda jne. Usun, et on tuttav ja ilmselt oskad seda loetelu täiendada.

– Toimumisajad: 3.02 / 10.02 / 17.02. Ja 13.04 kell 19:00-22:00 on lisakohtumine „Kuidas läheb?“
– Osalemistasu: 30€/kord (kokku 90€. Võrdluseks: eraseansi hind 50€ / 1h). Lisakohtumine on tasuta kõikidele grupiteraapias osalenutele.
– Toimumiskoht: täpsustamisel, Tallinn
– Grupi suurus: ca 8-12 inimest
– Grupiteraapiat juhendab: Jaana Saar – Psühhoterapeut, kehapsühhoterapeut, psühhogenealoog, struktuur-süsteemne konstellöör, koolitaja ja psühholoogiline treener / tel: 5200108
– Registreeruda saab siin: teraapia@minad.ee või

Vihatunne on eluvägi, kui seda tundma ja teadlikult kasutama õppida! Igal inimesel on see unikaalne.

Registreeru osalema

  Kuupäev

  veebr. 03 - 17 2021
  Expired!

  Time

  3.02 / 10.02 / 17.02
  19:00 - 22:00

  Asukoht

  Rahulolu.org keskus
  Seene 28
  Kategooria