s

Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem ei est. Eos ei nisl graecis, vix aperiri consequat an.

Mis on pühhogenealoogia?

Kuula audiojutuna: https://anchor.fm/minade-audiokanal

või loe edasi siin:

On meetod, mis toob nähtavale perekonna psühholoogilised korduvad mustrid ja raskused. Sealhulgas nii käitumuslikud, haiguslikud kui ka uskumuslikud, sündmuslikud, saatuse kordused.

Meetod sisaldab transpersonaalseid psühhoterapeutilisi võtteid, teaduslikke psühholoogilisi põhialuseid ja konstellatsiooni seaduspärasusi, grupidünaamikaid ja seoseid. Kõike seda uuritakse aga genogrammi kontekstis ehk sugupuu koostamise ja uurimise läbi. Sugupuu kokkupanemisel, tuleb järgida kindlaid tingmärke, õppida küsima õigeid küsimusi ja osata kuulata „kummalisi“ märke, sõnastusi, sümboleid.

On kindel viis, kuidas genogrammi uurides, tuvastada korduvaid situatsioone ja saatusi, mis väljendub kliendi elus mingil moel.

Psühhogenealoog aitabki seda pilti kokku siduda ning „lugeda“ nii, et sellest kujuneb teraapiavorm, mis aitab vabaneda perekonna „raskustest“. Teisisõnu võib öelda, et toimub psühholoogilise pärandi lahtikodeerimine. Sellise teraapia vormi käigus, läbib klient teekonna lapsetasandi käitumisest täiskasvanud käitumisse. Sest täiskasvanud inimene tunnistab fakti, et teised ei pruugi muutuda ja otsib ise kuidas uuendada enda sisemist reaalsust. Sellel on mõju kõikidele kliendi suhetele – iseendaga, partneri, laste, sõprade, töökaaslastega.

Meetod keskendubki sellele, kuidas põlvkonnast põlvkonda on psühholoogilist pärandit edasi antud läbi geenide, õpetuse, kasvatuse ja ka see, millest / kellest ei räägita. Seda on uuritud teaduslikud läbi epigeneetika valdkonna, mis kinnitab väga paljut. Muidugi on sama palju ka veel avastada. Seni aga toetume terapeutilistele tulemustele, mille kohta annab tagasisidet klient ja kliendi elus toimunud muutused.

Kokkuvõtvalt on psühhogenealoogia meetod, mis sisaldab mitmete terapeutiliste formaatide kogumit. Neid ei kasutata alati kõike korraga vaid vastavalt kliendi küsimusele ning vastuvõtlikkusele. Selleks on oluline, et terapeut on omandanud ja professionaalselt praktiseerib nii psühhoteraapiat, kehapsühhoteraapiat, konstellatsiooni ja genogrammi koostamise oskusi ning omab teadmisi epigeneetikast. On oluline, et selline terapeut valdab ning tunneb „kodus“ end kõikides eelpool nimetatud valdkondades. Kliendi jaoks tähendab see lihtsustatult – terapeut, kes loeb füüsilist keha, teab grupidünaamika tekkimise põhimõtteid ning seadusi, oskab koostada ja lugeda sugupuud ning omab epigeneetika ja anatoomia baasteadmisi.

Kuidas see päriselt toimib ja töötab, seda saab teada vaid ise kogedes. Seega, kui sul on elus mingi raskus (ükskõik milline), siis võta minuga ühendust, et teada saada, kas see meetod meeldib sulle. Töö on sügav, loob raskusest kerguse ja tagasiside on kõrge, sest selliselt kliendi elusüsteemi korrastumine, on üle ootuste tulemuslikkusega.