s

Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem ei est. Eos ei nisl graecis, vix aperiri consequat an.

Avaleht Events 2.osa – Süvendatud õpe. Praktiline õppeseminar “Keha süvateadvuse avamine.” Prenataalsete kogemuste mõju.

2.osa – Süvendatud õpe. Praktiline õppeseminar “Keha süvateadvuse avamine.” Prenataalsete kogemuste mõju.

Oluline! Süvendatud õppel osalemise eelduseks on: oled läbinud Jaana ja/või ainult Yakir´i poolt juhitud, samateemalise töötoa, seminari, koolimooduli (koolides Teadlik Mina ja Minade Kool) või pilootprojektis.

Süvendatud õppel osalemise eelduse saamiseks, vaata siia: https://minad.ee/events/keha-suvateadvuse-avamine-baasope/

“Emakasisene elu avaldab meile märksa tugevamat mõju, kui see, kui suurt mõju usume olevat sünnitusel tekkivast katkestamisaktist.” Freud, S. (1926). “Sisemised piirangud, sümptomid ja ärevus.”

Kui vaatama jõudusid, mis aitavad meil ellu jääda, avastame, et meie organismil on oma spetsiifilised funktsioonid. Enamikke bioloogilisi protsesse ei saa juhtida ärkvelolev teadvus. Organismi protsessid reageerivad eelkõige bioloogilise ja välise keskkonna muutustele.

Kaks meeleseisundit ja keha-meel

Inimese meeleseisundid jagunevad kaheks: see mis toimub iseenesest ja see, mida teeme kavatsetult. Selline jagunemine võib viia tugeva uskumuseni, et keha ja mina on eraldi. Luues omakorda mõtteviise ja mõisted nagu psühhosomaatika ja keha-meel. Sidekriips tähistab siin ühendatust ja/või eraldatust, sõltuvalt teoreetikust, terapeudist või vaatenurgast. Keelelisest kasutame terminit “minu keha”, mis viitab eraldatusele: mina ja minale kuuluv keha. Ka psühhoteraapias või ärksameelsuse meditatsioonides viidatakse neile eraldi, kui üks ja teine.  

Keha-meele eraldatuse puudumine

On olemas eeldus, et teatud tingimustel, puudub üsateadvuses eraldatust keha ja meele vahel. Sellele aitab kaasa asjaolu, et loote areng üsas, ei ole kontrollitav ega juhitav, vaid toimub iseenesest. Sest eostatud rakkude ülesanne, on luua kindla sisuga struktuur. Jätkates ahelreaktsiooni, mis algas munaraku viljastamisega ja vormib inimese füsioloogilist kujunemist.

Emotsionaalne lõhestumine

Kuid üks hetk, kui loode hakkab edasiseks kasvuks vajama lisatoitaineid ema kehast ja kaitset (kui kasvukeskkond sisaldab emotsionaalset üleküllust ehk loote arengu keskkond on rahutu, stressis või isegi toksiline), võib viia kaitsva lõhestumiseni, kus meel eraldatakse kehast. Ja siin võibki olla alge uskumusele, et meel ja keha on eraldi.

Loomulik eraldumine ja 2 erinevat kehateadvust

Sünnitegevuse algus (enne sünnitust) ehk „caesura“ (katkestus ladina k.), katkestab kahe erineva bioloogilise keskkonna eksisteerimise. See toimub läbi lootekoti rebenemise. Seejärel eraldub platsenta emakast ja hiljem ka vastsündinu kehast. Selle tähendus on, et sünnitegevus mitte ainult ei katkesta steriilset elu emakas, vaid lõikab ära ka ühe organi, milleks on platsenta. Selle protsessi käigus, kus lootel on olnud kehateadvus koos platsenta, nabanööri ja lootekotiga, toimub järjekordne eraldus terviku kogemusest.

Seega sünnitegevus katkestab üks olemise teadvuskogemuse ja alguse saab üsaväline kehastruktuuriteadvus. Ta kohtub emaga, kes on tema jaoks olemas – kaitseb, toidab ja hoiab. Kui ema täidab seda ülesannet piisavalt hästi, kattes imiku esmavajadused, jääb järjekordne keha ja teadvuse eraldumine ära.

Eraldatus, mis on juurdunud kollektiivsesse teadvusesse

Kuid lõpuks tekib veel üks katkestus siiski tänu sellele, et olulised inimesed meie ümber, elavad ise kogetud eraldatuse järgi. Ja nii õpime osa endist identifitseerima kui “mina” ja teisi osi kui “mitte mina”. Sellest kujuneb mudel – mina ja minu keha – mis on struktuur, mille järgi elab valdav osa inimesi. Ununenud sisemise üksolemise tunne, mida eranditult kõik inimesed on kunagi kogenud, on piirang, mis on juurdunud kollektiivsesse alateadvusesse. Just see piirav uskumus, takistab meil iseenda ja seeläbi ka teistega ühenduse loomist, hoidmist ja selget tajumist. 

Mis me süvendatud õppeseminaril teeme?

  • Praktiliste harjutuste kaudu liigume sügavamale, elu alguse perioodi. Paika, kus alles ehitame oma kehastruktuuri ja tajume end tervikuna.
  • Seminari jaoks oleme loonud spetsiifilised protsessid, mis õpetavad “lugema” ja tajuma seda, kuidas üsas kogetu meid endiselt mõjutab. Ja kuidas sellele ligi pääseda.
  • Et uuesti ühendust saada üksolemise kogemusega, on oluline läbida ka lõhestumise mehhanismid, et neid tundma õppida ja tuvastada.
  • Süvendatud seminaril lähtume sellest, et kuigi on olemas bioloogilised eraldajad nagu lootekott, platsenta, nabanöör ja embrüo/loode, siis keha ja meele vahel eraldatust ei ole.

Miks osaleda?

  • Õpime kogema sünnieelse informatsiooni tunnetamist ja tajumist. Seda tehes, õpime põimima soovitud uusi muutusi sügavamale oma kehasse.
  • Inimeste, vanemate, klientide või terapeutidena püüdleme loomuliku terviklikkuse poole. Taastades ühenduse keha ja meele vahel,  võime kogeda ja taasluua kohalolu ning rahutunnet, mis mõjutab kõiki meie eluvaldkondi.

Miks õppeseminar on loodud?

See seminar on südamest loodud, Yakir´i ja Jaana panus, et need teadmised edasi anda neile, kellel on samasugune huvi sügavate, prenataalsete mõjutuste vastu: „Kuidas oleme ülesehitatud?“, „Mis seda mõjutab?“, „Milliseid eeldusi see loob?“ ja „Kuidas neid signaale lugeda, et ennast paremini tundma õppida?“

Kutsume teid endaga 3-päevasele õppeseminarile, et laiendada üksolemise teadvust ning teadmisi, rakutasandini välja. Et luua liikumisi kvaliteetsema ühendusini iseenda ja teistega ning jõuda rahu ja kohaloluni, mida paljud meist otsivad.

Õppeseminari juhendavad:

Yakir Elkayam Iisraelist ja Jaana Saar Eestist. Mõlemad väga kogenud terapeudid üle 11-aastase praktika, mõlemad oma kliinikutes. Nad kohtusid Yakir´i töötoas Eestis ja kuna teemad hõlmasid samade huvide erinevaid otsi, siis hakkas see kõik kujunema uueks suunaks. Nii on nad mõne aasta jooksul juhendanud koos mitmeid projekte ja arendanud oma tööstiili, erinevate meetoditega kokku pandult – kehapsühhoteraapia, konstellatsioonid, kehatöö, psühhoteraapia ja mindfulness. Ja nende laialdased kogemused teraapiatöös, on andnud neile oskused seda kõike turvaliselt ja hoitult läbi viia.

Oluline info osalemiseks:

  • Toimumisaeg: 23.veebruar, 2024 kell 14:00-20:00 / 24.veebruar kell 10:00-18:00 / 25.veebruar kell 9:00-17:00
  • Toimumiskoht: Hotell Dzingel: https://dzingel.ee/
  • Osalemishinna ja tasumiskorra kohta saab infot: info@teadlikmina.ee
  • Registreerumine: info@teadlikmina.ee

Ettevalmistus.

Palun tulge väga mugavate riietega, et saaksite vabalt liikuda ja keha täpsemalt tunnetada. Võtke kaasa oma märkmikud, kuid olge teadlik, et enamasti olete harjutustes, sest see on ainus viis seda teemat õppida.

Kuupäev

veebr. 23 - 25 2024
Expired!

Asukoht

Hotell Dzingel
Männiku tee 89, Tallinn
Veebileht
https://dzingel.ee/