s

Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem ei est. Eos ei nisl graecis, vix aperiri consequat an.

“Minad” nime- ja logolugu, tähendus, sümboolika.

Kuula audiojutuna: https://anchor.fm/minade-audiokanal

või loe edasi siin:

Olen nüüd valmis Minade nime- ja logolugu jagama. See on ühtlasi ka sünnilugu ja sisu. Miks ma kohe valmis ei olnud? Ilmselt oli oluline oma „beebiga“ veidi harjuda ja igapäevarütmi jõuda ning vaadata kuidas see kõik oma elu elama hakkab. Tänaseks on ettevõttena “Minad” 1,2aastane. Mina ise aga toimetanud juba 9aastat enda nimega, pluss eelmise ettevõttega.

Loodan, et see lugu inspireerib sindki, et alustada oma unistuste elluviimist. Oluline on teha esimene ja kõige loogilisem samm.

Esmalt „Minad“-e nimest.

Võtsin selle nime kasutusele esmakordselt 11 Minade Laagrit tagasi ehk 2018 suve alguses. Ühe tolleaegse sõbranna tõukel, broneerisin majutuse Topul, panin laagrile nime ja jäin ootama, et mis saab. See oli minu esimene loogiline samm. Ilmselt sai sõbrannal villand mu pidevast unistamisest ja ikka veel tegudele mitte asumisest. Süda värises ootusest ja hirmust, et kas ikka tuleb inimesi ja kuidas seda kõike väikese lapsega koos teen (tütar oli siis 1a). Kindel oli see, et laps tuleb minuga kaasa, sest nii väike tegelane ei või emast kaua eemal olla.

Ettevalmistused esimeseks Minade Laagriks

Järgmised loogilised sammud. Hakkasin lihtsalt otsast korraldama – söök, magamine, päevakava ja sisu. Materjalid ja transport. Logistika valdkonna teadmised ja pikaajalised kogemused kulusid marjaks ära. Endalegi üllatuseks, sujus kõik kuidagi mööda minnes.

Miks „Minade Laager“?

Olin selleks ajaks juba mitmeid aastaid tegelenud teraapiateenuse pakkumisega ja täiendasin end selles valdkonnas pidevalt. Mida rohkem avastasin ennast ja uusi teadmisi, seda rohkem kasvas soov seda teistega jagada, koos teha ja midagi uut luua. Ütlen ikka, et süda hakkas kiskuma mujale, kus sellel hetkel tegelikult olin. Ilmselt olin täiesti küpse hakata oma teed käima, käekirja kujundama ja jõuda iseseisvuseni, mida kunagi varem pole olnud. See oli üks minu Minadest, kes oli pikki-pikki aastaid varjus olnud.

Varjud ja maskid

Inimene koosneb paljudest Minadest – ehk erinevatest osadest ja igaüks oma omaduste ja ülesannetega. Näiteks sisemine kriitik, ohver, päästja, agressor, võitja, kaitsja. Nimekiri on lõputu ja need osad elavad kõik inimese sees. Erinevates olukordades ja erinevate inimestega, aktiveeruvad erinevad osad ja samaaegselt surutakse mingid osad alla. Need on varjud ja maskid – erinevad Mina osad, mis on kujunenud kogemuste, õpetuste ja elukeskkonna järgi. Ja loomulikult need osad vajavad tähelepanu ning tervendamist, et õppida ja areneda inimesena ning omavahel ühendada ülejäänud tervikuga.

Terviklik Mina

Terviklik Mina = kõik Minaosad on ühendatud, igaüks oma ülesandega, kõigil oma koht, pluss teevad koostööd omavahel. Eesmärk on neid osi, mis on varjus, nähtavaks teha läbi tervendamise ehk teraapiliste võtete (juurpõhjuste selgitamine ja lahendamine). Sellele protsessile on C.G. Jung pannud peene nime – individuatsiooni protsess ehk enesest teadlikuks saamine – kes ma olen, mis on mu anded ja nõrkused, omadused ja kuidas neid siin elus rakendada.

Kuna minu tegemised kõike seda hõlmavad, siis just nii sai ka laager oma nime, sest Minade Laagris tegeleb iga osaleja ühe või mitme Mina osaga. Toob selle nähtavale, tervendab juurpõhjused ja integreerib.

Siit edasi oli loogiline samm, nimetada ka ettevõte, Facebooki grupp ja muud kanalid, sama nimega. Sest see ongi ju see, mida teen, et olla abiks ka teistel, et iseseisvuda ning jõuda iseenda Tervikliku Minani läbi erinevate Mina osade tervendamise. Eesmärk on kahandada sõltuvust välisest ja suurendada usaldust iseenda võimetesse, eripäradesse ja oskustesse ning annetesse. Ja seejärel teha omavahel koostööd, et luua veel rohkem võimalusi ning inimkonnana areneda. Teisisõnu – luua parem tulevik oma lastele ja järeltulevatele põlvedele.

Minade logo – naine kahe pistrikuga.

Ei, see ei ole ingel. See on Naine, kelle mõlemal käel istub pistrik. Kroon naise peas ei tähista üleolekut vaid ühendust, avatust, enesest teadlikust.

Kogu pilt on sümmeetriline, sest nii nagu üleval, nii ka all. Nagu paremal, nii ka vasakul. See on sümboolne kujund ristist ehk isiksuse kõikide osade ühendusest inimese sees ja kuidas väline alati selle ühenduse kvaliteeti tagasi peegeldab. Sellele kujundile on erinevates kultuurides antud erinevad nimed. Näiteks tuli, vesi, maa ja õhk või ida, lääs, põhi ja lõuna või füüsiline, mentaalne, emotsionaalne ja intellektuaalne või keha, vaim, hing ja süda. Kõikides viidatakse ühendust isiksuse osadele.

Pistriku sümbol: langetama õiglaseid otsuseid, säilitama selgelt meelt, tegutseb kui vaja, järjekindel ja võtab initsiatiivi. Ideaalne iseloom koostööprojektide tegemiseks. Lühike kokkuvõte. Kes soovib, otsib tähendusi juurde.

Kuidas logoidee mu juurde jõudis

Tegelikult ei jälginud ma sümboolikat üldse. See tuli kõik hiljem, kui logo oli valmis ja hakkasin neid seal nägema. Algas kõik nii, et sõbranna jagas oma joonistusi. Need olid võimsad ja kõnekad. Mind hakkasid erinevate piltide peal tõmbama erinevad detailid. Küsisin kõik need endale ja nautisin niisama. Siis aga üks hetk lihtsalt ilmus silme ette pilt logost. See oli algeline ja kõike sellele ei olnud, mis täna logol näha on. Otsustasin samale sõbrannale tellimuse teha ja jätsin osade detailide jaoks vabad käed. Usaldasin, et ta tajub mind piisavalt ja ilmugu paberile just see, mis on mulle kõige omasem ning Minadega kõige sobivam. Logode eskiise näete selle jutu kaanefotona.

Kui sain lõpptulemuse kätte – A1 paberil, olin nii õnnelik. See oli täpselt see! Ja sõnadesse panna ei oska, kuid see tunne ilmub igakord kui logo kasutan, vaatan, jagan. Mõnus. Kümnesse! Aitäh Kristi Malm, et tabasid märki.

Edasi läks juba fotografeerimiseks ning digitaliseerimiseks ehk tehniline teostus. Selle eest olen tänulik Mari Pukk´le, Gerli Rand´le ja Indrekule. Kes kõik selle nähtavaks on teinud.

Üks huvitav seik logo sünniloos

Kui pilt oli valmis, olin nii eufoorias ja ei märganud, et naba on puudu. Fotograaf märkas ja sipsti sai arvutis naisekuju silmast võetud õige pliiatsitõmbega kaar ja sellest sai ideaalne naba. Oi kui tähtis see naba oli. Ma ei lubanud kodulehearendajal seda muuta ega muul moel ümber teha. See pidi olema just sellest silmast võetud. Vahel tuleb oma jonni ajada kui sisetunne on nii tugev, siis usalda seda.

Ka see seik omab minu jaoks nii suurt sümboolselt tähendust, et taaskord tõden – ei juhtu miskit niisama. Kui oskad märgata ja tabada sisu, rikastab see momentaalselt su maailma. Kõik väline on peegel. Ka nendele imelistele sisemistele protsessidele, mis on lahenenud ja anneteks kujunenud.

Imelise teekonna algus ja sisukas loomine jätkub. Kõik inimesed, kes osalevad laagrites, tulevad teraapiasse või seminaridele ja kursustele, on mulle inspiratsiooniks ning kütuseks, et edasi toimetada. Tänan Teid!

Mis on järgmised sammud? Ma ei tea, nad ilmuvad ise, kui on õige aeg ja olen selleks jälle küps. Seniks soovin sulle kõike inspireerivat, et kasvada Terviklikuks Minaks. Kui saan sind kuidagi toetada, anna julgelt endast märku.