s

Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem ei est. Eos ei nisl graecis, vix aperiri consequat an.

Avaleht Events “Viha Vägi” grupiteraapia. Grupp 8

“Viha Vägi” grupiteraapia. Grupp 8

GRUPP ON TÄIS.

Viha Vägi grupiteraapia koguneb kolmel korral: 11.04, 18.04 ja 25.04 kell 18:00-21:00.

Tegemist on grupitööga, mis kulgeb läbi kolme kohtumise. Töö on progresseeruv, mistõttu vahepeal uusi osalejaid juurde ei võeta. Kes koos alustavad, liiguvad koos lõpuni.

Kellele “Viha Vägi” on mõeldud? Neile kes ei vihasta kunagi aga vahest oleks vaja enda eest seista ja piire seada. Või neile, kellel on „lühike süütenöör“ ehk käivituvad ja ärrituvad kiirelt ning liiga kergelt. Ka need inimesed on oodatud, kelle elus on palju vihaseid inimesi. Või kui satud pidevalt agressiivsete inimeste huviorbiiti.

Miks “Viha Vägi” grupiteraapiana? Grupp on toetavam ja turvalisem, kui koos on sama teemaga tegelevad inimesed. Kes mõistaks sind veel paremini, kui teine, kes on tulnud sarnase murega?

Mis “Viha Vägi” grupiteraapias toimuma hakkab? Ei, me ei hakka taguma, röökima ega asju lõhkuma. Kogemustega terapeut juhendab osalejaid teadlikult juurteni, mis põhjustab viha väljendamist hävitavalt, viha mitte väljendamist või passivset agressiooni (vaikiv kättemaks). Õpime vihatoimimise mehhanisme ja teeme kaardistusi ning praktilisi harjutusi teemadel:

 • Millistel viisidel seda tervislikult teha, et nõud ja suhted alles jääksid (viimased võivad muutuda kvaliteetsemaks või hääbuvad need, kus sind ära kasutatakse)?
 • Mis põhjusel reageerid või käitud vihastades just nii?
 • Kust see tuleb ja kuidas jõuda tegelike põhjusteni?
 • Millised on võimalikud lahendused tervislikuks ja väärikaks viha väljendamiseks?

Milliseid tehnikaid “Viha Vägi” grupiteraapias kasutatakse? Põhiliseks töövahendiks saavad teie endi kehad ehk teisisõnu on rõhk kehapsühhoteraapia võtetel – aistingute ja tunnete kuulamine, lugemine, liikumine kehas. Lisaks psühhoteraapia, loovtegevuse ja konstellatsiooni võtted. Kõike kombineerituna, juhendajale omase käekirja läbi.

Viha Vägi grupiteraapia sisu:

 1. Milleks meile viha?
 2. Mis on viha ülesanne?
 3. Terve ja ebaterve viha.
 4. Väekas vihaseisund vs lihtsalt vihastamine.
 5. Vihaprogrammid – kust tulevad, kuidas ära tunda ja muuta.

Mis ajendas “Viha Vägi” grupiteraapia loomisele? Mitmed kliendid, on maininud, et ei julge oma vihatunde või mitte tundmisega tegeleda, sest kardavad kas:

 • terapeudile või teistele liiga teha, kui avaldub nö pimeviha (silme ees läheb mustaks, kaotan kontrolli);
 • hirm teada saada kui suur tegelikult see tunne on (tihti on selgunud vastupidine ja sellel on kindel põhjus, miks. Sellest räägime grupis);
 • äkki muutungi nüüd selliseks;
 • ei tea kuidas sellega igapäeva elus toime tulla;
 • hirm tunnistada, et viha pole mu sees lahenenud või kadunud kindla isiku või sündmuse suhtes, sest nüüd on meil juba head suhted või see oli ammu ning ei peaks enam torkima.

Kokkuvõttes: selgub, et läbielamata ja lõpetamata emotsioonid ei haihtu vaid pakitakse enda sisse. Õpitakse elama end alateadlikult tuimestades, kindlaid inimesi, jututeemasid ja kohti eirates. Seda kuniks näiteks sünnivad lapsed, kelle peale vihastatakse kergelt ja sageli või armastus partneriga hääbub ja hakatakse teineteises vigu ja probleeme nägema.

Viha võib avalduda ka palju aastaid hiljem, kui miski muu enam elusärtsu „käima“ ei pane. See kõik on mitte teadlik ja märkamatu. Mis on varjul ja „unustatud“, hakkab märkamatult juhtima ja kontrollima. Oma seisundeid ja reageeringuid mitte tunnistades, tõmmatakse viha oma ellu hoopis juurde. Seda saadavad sellised väljendid nagu: “Ma ei saa aru miks mina selliste otsa satun?” “Miks just mina pean sellise jamaga jälle tegelema?” “Ta ajas mind nii vihale!” “Ma vihkan seda/teda/neid!” “Ma olin nii närvis.” “Jälle ma ei öelnud midagi.”. Usun, et on tuttav ja ilmselt oskad seda loetelu täiendada.

“Viha Vägi” grupiteraapias osalemiseks oluline:

 • Toimumisajad: 11.04 / 18.04 / 25.04. kell 18:00-21:00.
 • Osalemistasu: 75€/kord/3h, kui tasuda eraldi.
 • Korraga tasudes 3x3h – 190€. (Võrdluseks: eraseansi hind 1h/70€). 
 • Tasuda saab ka arvega (registreerumisel kirjuta ettevõtte andmed).
 • Hinna sees on materjalid, mida edaspidi kasutada tööalaselt või enesemõõdikuna; kohvi- ja teelaud ning kerge snäkk pauside ajal; hubane, mugav ja hoitud turvaline ruum isiklikeks protsessideks.   
 • Toimumiskoht: Minade Stuudio, Lasteaia 11-1, Kiili. Parkimine suures tasuta parklas, Kiili Kunstide Kooli taga (Nabala tee 12 maja taga), Lasteaia 11 on kohe parkla kõrval. 
 • Grupi suurus: 8-10 inimest
 • Grupiteraapiat juhendab: Jaana Saar – Rahvusvaheliselt sertifitseeritud psühhoterapeut, kehapsühhoterapeut, pere- ja struktuurne konstellöör (Moskva ja rahvusvaheline), koolitaja, lektor ja üppejõud erakoolides. Minu kohta saad lugeda siit: https://minad.ee/minust/
 • Registreeri osalema: teraapia@minad.ee või siin all pool registreerumisvälja kaudu.

Vihatunne on väärikas eluvägi, kui õpid seda tundma ja julgelt juhtima! Igal ühel on see unikaalne!

Registreeru osalema

  Kuupäev

  apr. 11 - 25 2024
  Expired!

  Time

  11.04 / 18.04 / 25.04
  18:00 - 21:00

  Asukoht

  Minade Stuudio
  Kiili, Lasteaia 11
  Kategooria