s

Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem ei est. Eos ei nisl graecis, vix aperiri consequat an.

Avaleht Events “Viha Vägi” grupiteraapia. Grupp 7

“Viha Vägi” grupiteraapia. Grupp 7

GRUPP ON TÄIS!

Viha Vägi grupiteraapia kohtub kolmel korral: 04.04, 11.04 ja 18.04 kell 18:00-21:00. Lisakohtumine 27.juuni – kuidas läinud on?

Tegemist on grupitööga, mis kulgeb läbi kolme kohtumise. Töö on progresseeruv, mistõttu vahepeal uusi osalejaid juurde ei võeta. Kes koos alustavad, ka koos lõpetavad. 4. kohtumine on jagamine ja kordamine “Kuidas läinud on?”

Kellele “Viha Vägi” on mõeldud? Neile kes ei vihasta kunagi aga vahest oleks vaja enda eest seista ja piire kehtestada. Ja neile, kes on märganud oma „lühikest süütenööri“ ehk käivituvad ja ärrituvad kiirelt ja kergelt. Ka need, kelle elus on vihaseid inimesi palju. Huvitav miks ja mida nad peegeldada võivad?

Miks “Viha Vägi” grupiteraapiana? Grupp on toetavam ja turvalisem, kui koos on sama teemaga tegelevad inimesed. Kes mõistaks sind veel paremini, kui teine, kes on grupis sinuga sarnase mure pärast?

Mis “Viha Vägi” grupiteraapias toimuma hakkab? Ei, me ei hakka kaklema ega kedagi lööma või asju lõhkuma. Gruppi juhendab kogenud terapeut Jaana Saar. Juhendan osalejaid teadlikult ja eesmärgistatult viha väljendamise või mitte väljendamise juurteni. Mis põhjusel reageerid või käitud just nii nagu seda teed, kust see tuleb ja kuidas jõuda tegeliku alusteemani. Alusteema avaldumisel, liikumine lahenduse suunas.

Milliseid tehnikaid “Viha Vägi” grupiteraapias kasutan? Põhiliseks töövahendiks saavad teie endi kehad ehk teisisõnu on rõhk kehapsühhoteraapia võtetel – keha kuulamine, lugemine ja liigutused. Lisaks ka psühhoteraapia ja konstellatsiooni võtted, et alateadvuses olevat programmi veelgi selgemini esile tuua.

Viha Vägi grupiteraapia sisu:

 1. Milleks viha antud on?
 2. Mis on viha ülesanne?
 3. Terve ja ebaterve viha.
 4. Väekas vihaseisund vs lihtsalt vihastamine.
 5. Vihaprogrammid – kust tulevad ja kuidas ära tunda, et muuta?

Mis ajendas “Viha Vägi” grupiteraapia loomisele? Mitmed kliendid, on maininud, et ei julge oma vihatunde või mitte tundmisega tegeleda, sest kardavad kas:
– terapeudile liiga teha, kui avaldub nö pimeviha (silme ees läheb mustaks ja kaotan kontrolli)
– hirm teada saada kui suur tegelikult see tunne on (sageli on see pigem väiksem kui ettekujutuses)
– äkki muutun ka selliseks
– ei oska sellega igapäeva elus toime tulla, kui tõe teada saan
– hirm tunnistada, et viha pole mu sees lahenenud või kadunud, kindla isiku või sündmuse suhtes, sest nüüd on meil juba head suhted või see oli ammu ning ei peaks enam torkima.

Tõde on see, et läbi elamata ja lõpetamata emotsioonid, ei haihtu vaid pakitakse kehasse. Õpitakse sellega elama end alateadlikult tuimestades, kindlaid inimesi, jututeemasid ja kohti eirates. Seda kuniks sünnivad lapsed, kelle peale vihastatakse kergelt ja sageli või armastus partneriga hääbub ja hakatakse teineteises vigu ja probleeme nägema. Viha võib avalduda ka palju aastaid hiljem, kui miski muu enam elusärtsu „käima“ ei tõmba. See kõik on mitte teadlik ja märkamatu. Mis on varjul ja „unustatud“, hakkab märkamatult juhtima ja kontrollima. Oma seisundeid ja reageeringuid mitte tunnistades, tõmmatakse viha oma ellu hoopis juurde. Seda saadavad sellised märksõnad nagu: ma ei saa aru, miks mina selliste otsa satun? Miks just mina pean sellise jamaga jälle tegelema? Ta ajas mind nii vihale! Ma vihkan seda ja teda jne. Usun, et on tuttav ja ilmselt oskad seda loetelu täiendada.

“Viha Vägi” grupiteraapias osalemiseks oluline:

 • Toimumisajad: 04.04 / 11.04 / 18.04. kell 18:00-21:00.
 • 27.juuni, kell 18:00-21:00 tasuta lisakohtumine „Kuidas läinud on?“, kohvi-ja snäkilauaga.

 • Eelmise 6 grupi tagasiside on olnud kõrge ja nägin kui vajalik see oli, et omavahel ka hiljem muutusi, taipamisi jagada ja üksteisele toeks olla. Grupiliikmed näevad muutusi paremini, kui ise, sest nad on temaga koos selle teekonna läbinud. Muutused on olnud märgatavad.

 • Osalemistasu: 70€/kord/3h, kui tasuda eraldi (Korraga tasudes 3x3h – 180€. Võrdluseks: eraseansi hind 1h/70€).  Tasuda saab ka arvega. Lisakohtumine on tasuta.                                                                                                 
 • Hinna sees on materjalid, mille kasutusvõimalused on ka peale grupiteraapiat, tööalaselt või enesemõõdikuna; kohvi- ja teelaud ning kerge snäkk pausi ajal; hubane, mugav ja hoitud turvaline ruum isiklikeks protsessideks.   
 • Toimumiskoht: Minade Stuudio, Lasteaia 11-1, Kiili. Parkimine mugavas, uues suures tasuta parklas, Kiili Kunstide Kooli taga (Nabala tee 12 maja taga), Lasteaia 11 on kohe parkla kõrval. 

 • Grupi suurus: 10 osalejat
 • Grupiteraapiat juhendab: Jaana Saar – Rahvusvaheliselt sertifitseeritud psühhoterapeut, kehapsühhoterapeut, psühhogenealoog, pere- ja struktuurne konstellöör, koolitaja ja psühholoogiline treener / tel: 5200108. Minu kohta rohkem siit: https://minad.ee/minust/
 • Registreeri osalema: teraapia@minad.ee või siin all pool registreerumisvälja kaudu.

Vihatunne on eluvägi, kui õpid seda tundma ja juhtima! Igal ühel on see unikaalne!

Registreeru osalema

  Kuupäev

  apr. 04 - 18 2023
  Expired!

  Time

  04.04 / 11.04 / 18.04 / lisa 27.06
  18:00 - 21:00

  Asukoht

  Minade Stuudio
  Kiili, Lasteaia 11
  Kategooria