s

Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem ei est. Eos ei nisl graecis, vix aperiri consequat an.

Avaleht Events Terapeutide toetusgrupp / Supervisioon

Terapeutide toetusgrupp / Supervisioon

NB! Teadlik Mina kooli õpilased, saavad nüüdsest, osalemise kirja kohustusliku supervisooni täitmisena. Kooli vilistlased saavad kirja lihtsalt supervisioonina. Selleks, palun lisa registreerumisel oma ees- ja perekonnanimi + grupp, mille lõpetasid või milles õpid hetkel.

Terapeutide toetusgrupp on mõeldud kõikidele õppivatele ja tegevterapeutidele, kes vajavad turvalist, suletud keskkonda, et privaatselt uurida isiklikke või klientidel korduvate, takistavate teemade tagamaid. Ei ole oluline, mis valdkonna terapeut oled või milliseid praktikaid peamiselt kasutad. Või kui oled oma ametialalt seotud teiste inimeste toetamisega füüsiliselt, vaimselt või emotsionaalselt, vajad ka Sina aegajalt tuge. See on praktiline terapeudi enesehool ja kolleegidelt toetuse saamine, mis soodustab kvaliteetsemat teenust ja vähendab läbipõlemise ohtu.

Iga osaleja tegeleda just talle olulise küsimusega. Näiteks tekib tunne, et joostakse kinni teraapias ja ei oska enam kliendiga edasi liikuda. Pole ideid või julgust kasutada teistsuguseid tehnikaid. Või miks kindlad teraapia teemad pidevalt korduvad ja liiguks kui ringiratast, lahendust leidmata. Ka võib küsimus olla selles, et seansse pidevalt tühistatakse või kliendid ei ilmu kohale ning ei teavita.

Toetusgrupis saame arutada ja koos vaadata, mis võiks olla kõige selle põhjus. Mida need olukorrad peegeldavad või millele viitavad. Kas on tegemist isikliku pimealaga või on puudu olulisest infost. Näiteks mida edasi teha kui justkui kõik teemad on läbi käidud ja ikka miskit eredalt esile ei kerki. Kuidas töötada paaridega või millised on erinevad klienditüübid ja mis infot see annab. Mis on need isiklikud teemad, mis tulevad üles ja võtavad jõu, et oma töösse 100% panustada ja ootavad lahendamist, ennem kui saad klientide jaoks jälle olemas olla. Ühesõnaga – kõik sobib, kui on miskit, mis sind segab või häirib ja ei lase teraapiatööd südamega edasi teha või arendada.

Terapeudi amet on elustiil, mis vajab pidevalt isiklikku tähelepanu ja endaga sisemist tööd. Öeldakse, et terapeut saab kliendiga minna ainult nii kaugele, kui kaugele on ta ise arenenud või valmis minema. Mis ei tähenda, et terapeut peab olema kogenud kõiki samu sündmusi, mida tema kliendidki. Kuid siiski, peaks terapeut olema võimeline tuvastama, tunnistama ja lahenduse teel liikuma iga esilekerkiva isikliku looga. Ja teeb seda vähemalt ühe või kaks sammu kliendist eespool olles. See soodustab paremini mõistma ja juhendama klienti tema teekonnal ning ennast mitte ära kaotama.

OLULINE INFO TOETUSGRUPI KOGUNEMISE KOHTA:

 • Grupi suurus kuni 12 inimesest.
 • Osalemistasu: 25€.
 • Grupp koguneb Kiilis, Minade Stuudios, Lasteaia 11-1.
 • Tasuta parkimine. Tee, kohv, vesi ja kerge snäkk on hinnas.

MIDA TOETUSGRUPIS TEHAKSE?

Toetusgruppi juhendab kogenud terapeut Jaana Saar (loe alt). Kasutatakse praktilisi ja terapeutilisi võtteid, mida saad kogeda enda teemat uurides – konstellatsioon, kehapsühhoteraapia, psühhoteraapia, struktuursed sümbolid, metafoorsed tehnikad jne. Saad need kasutusele võtta ka oma töös, ühendades enda isiklike oskuste ja võtetega. Vajadusel lisanduvad teoreetilised selgitused, joonised ja graafikud, et põhjalikumalt mõista antud võtete kasutuse põhjusi.

MIKS MA SEDA TEEN?

Elu peegeldas mulle juba pikalt, et selle järgi on vajadus. Ehk et järjest enam terapeute (alles õppivaid ja juba praktiseerivaid + teistest valdkondadest) ning paar väiksemat meeskonda, küsisid abi, et töötaksin nendega privaatselt. Kuna sellest oli neile palju abi, siis otsustasin seda võimalust pakkuda ka avalikult.

Lisaks töötan ja toetan ennast samamoodi, et olla vormis. Ka mul on 2 superviisorit / toetavat terapeuti, erinevate oskustega, kes on mulle abiks. Miks neid on mitu? Sest nad kasutavad erinevaid tehnikaid ja võtteid ning erinevad teemad vajavad erinevaid lähenemisi. Ka on oluline kättesaadavus. Kui üks on hõivatud, peab saama ühendust teisega. Terapeudi tugivõrgustik on tema ressurss ja läbi “Terapeutide toetusgrupp” just seda soovin ka Sulle pakkuda. Täiendan end jätkuvalt ja osalen pidevalt mõnel kursusel või väljaõppes.

Septembris 2023 lõppes konstellööride täiendõpe, 38 maailmas tuntud tippjuhendajaga. Korraldaja Joanine Lee Gabay, Austraalia.
Miks? Sest kõik tehnikad, meetodid ja formaadid täienevad pidevalt. Põnev on näha, kuidas klassikalised meetodid on saanud baasiks ja uued võtted ning lähenemised laiendavad võimalusi.

TOETUSGRUPI JUHENDAJA:

Jaana Saar – üle 11 aastase kogemusega, rahvusvaheliselt sertifitseeritud psühhoterapeut ja kehapsühhoterapeut. Psühhogenealoog. Sertifitseeritud struktuurne- ja perekonstellöör (süsteemsed fenomenoloogilised lahendused – Moskva Süsteemse Konsultatsiooni Instituut). Minade Kooli asutaja ja õppeprogrammi läbiviija. Täiskasvanute psühholoogiliste enesearengu koolituste, seminaride, grupiteraapiate ja laagrite looja, läbiviija. Erakool Teadlik Mina külalislektor.
Loe minu kohta lisa: https://minad.ee/minust/

Registreeru osalema

  Kuupäev

  nov. 22 2023
  Expired!

  Time

  18:00 - 21:00

  Asukoht

  Minade Stuudio
  Kiili, Lasteaia 11
  Kategooria