s

Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem ei est. Eos ei nisl graecis, vix aperiri consequat an.

Avaleht Events Supervisioon terapeutidele

Supervisioon terapeutidele

Supervisioonil vaatame nende terapeutide teemasid, kellel on oluline küsimus seoses kliendi (ei tea mida edasi teha; kinni jäämise tunne; tunne et on mingi info / tehnika puudu vmt.), enda (isiklik teema on üleval, mis vajab lahendust turvalises keskkonnas, kolleegide seas) või teenuse pakkumise osas (nt. kliendid pidevalt tühistavad; korduva teemaga kliendid; ei leia ruume; iga kord kui töö, juhtub su endaga midagi jne.).

Supervisioonilt saad kaasa – mis on selle taga tegelikult; tehnikaid ja teadmisi, mida kasutada oma töös; toetuse.

Anna oma tulekust kindlasti teada, sest grupi suurus on max 14 terapeuti. Ootan sind osalema, et koos hoida ja kasvatada, head teraapia kvaliteeti. Terapeudi elustiil eeldab pidevat enda teemadega tegelemist ja lahendamist, et olla pädev ja toetav kliendi jaoks.

TOIMUMISFORMAADID JA HINNAD:

– Grupisupervisioon kuni 14 inimest. Toimub 1x kuus – toimumisajad kuulutan eraldi sündmusena välja Minade FB grupis, www.minad.ee lehel ja mujal. Osalemishind: 20€/in/kord.
– Privaatsupervisiooni (1:1 kohtumine) hind : 1,5€/min. Max kohtumise ajalimiit on 1,5h.
– Meeskondadega töötan korraga kuni 6 inimest ja max 3h. Hind:120€/h.
– Kui on erisoove, ideid, küsi pakkumist teraapia@minad.ee

KUIDAS KOHTUMISED TOIMUVAD:

– Otse kohtumised Kiilis, Minade Stuudios (grupp, meeskond või ühe inimesega tööks) VÕI
– Zoom keskkonnas või videokõne 1:1 privaatkohtumiseks (kui pole võimalik Kiili tulla või elad mujal Eestis / välisriigis) VÕI
– Zoom keskkonnas gruppidele, kui olukord nõuab.

MIS ON SUPERVISOON?

Teisisõnu „läbivaatus“. Kus kogenud terapeut, juhendab praktilis-kogemuslikult, teema tegelike põhjuste tagamaid nähtavale toomise kohtumise. Kasutusel on peamiselt süsteemne konstellatsiooni meetod aga ka muud tehnikad, mis avavad fenomeni, kuhu ja mis põhjusel on kinni jäädud + mis on vajalik olukorra lahenduseks. Kõik mis rahuneb ja selgineb, aitab näha ja ellu viia lahendusi.

MIKS MA SEDA TEEN?

Elu peegeldas mulle juba pikemat aega, et selle järgi on vajadus. Ehk et järjest rohkem ja rohkem terapeute (alles õppivaid ja juba praktiseerivaid + teistest valdkondadest) ning paar väiksemat meeskonda, küsisid minu käest supervisiooni. Olin lahkelt nõus ja mingi hetk sain aru, et elu peegeldab mulle järgmisi tegemisi, mis on olulised minu teekonnal.

Lisaks meenus mulle aeg (ja tegelikult siiani), kus ma ise vajasin hädasti sellist supervisiooni, kus läbiviija on mitmekülgsete oskuste ja praktikaga, et teema sügavamalt läbi valgustada. Minu pakutavatel supervisioonidel on kasutusel väga erinevaid meetodeid konstellatsioonist kuni päris uute meetoditeni, mis annavad otseteed teema allikani. Täiendan end jätkuvalt ja õpin juurde maailmas suurtelt tegijatelt. Väga põnev on näha, kuidas klassikalised meetodid on saanud baasiks ja uued täiendavad nende tõhusust oma lihtsuse ja sügavusega.

Võtan ise samuti supervisioone, vajaduse ilmnemisel eraseansse ning ei peatu iial isiklike teemade lahendamise ees. Näen kui vajalik on olla pidevas sisemises liikumises, et olla võimeline nägema, kuulama ja tajuma kedagi teist. See aitab hoida mul süda avatud, ilma et ma peaksin end käivitite eest pidevalt kaitsma. Sest sulgedes end kaitseks, suletakse ka palju muud. Nii on piiratud terapeudi töö, kes on kliendi teenistuses. Siin tulebki appi supervisioon kui terapeuti toetav töövahend, sest ka terapeut on inimene.

MIS SUPERVISIOONIL TOIMUB?

Koos vaadatakse üle korduv muster / konflikt / teemad millega kliendid tulevad, alluvad silma paistavad jne. Mis mingil põhjusel ei taha laheneda või on tekkinud tunne, et mingi oluline teadmine on puudu. Kui on tekkinud takistused edasi liikuda teraapias kliendiga, töös alluva / kolleegiga / koostööpartneriga, on hea küsida teist vaatenurka. Ka massöörid puutuvad kokku korduvate sümptomite või sellega, et pidevalt tühistatakse aegu vmt.

Supervisioonil vaatame koos otsa sellele, mis põhjusel see peegeldus on ilmunud, oluline sõnum või vajalikud sammud, et lahendus leida. Lisaks annan juurde teoreetilisi tagamaid, mehhanisme ja graafikuid, mis on kasuks edaspidises töös ja võtteid, mida saad ka ise oma töös pakkuda / kasutada.

KÕIK ON PEEGELDUS?

Ükskõik millega tegeleme, peegelduvad vastu olulised teemad, millele on vaja ise otsa vaadata. See võib olla otseselt või kaudselt sama teema. Kuid kindel on see, et selles on midagi olulist, mis põhjusel see ikka ja jälle ilmub, kordub, juhtub. See on oluline arenguetapp, mille läbimisel saab tõusta pakutava teenuse, koostöö, projekti kvaliteet ja efektiivsus, läbi isiku enda struktuuri arengu.

OLLA TERAPEUT, ON TEADLIK ELUSTIIL.

See on pakett. Olla sellel erialal professionaal, tehes tööd avatud südamega, kartmata enda teemade ilmumist, käib sellega kaasas pidev enesetäiendamine, regulaarne supervisIoon ning isiklik teraapia. Vastasel juhul on tulemuseks ühel läbipõlemine ja teisel ressursside raiskamine.

Kolm näidet, millega supervisiooni on soovitud privaatselt ja meeskonnana:
1. Terapeut: „Tunnen, et mingist infost või teadmisest on puudu, miks klientidega sama küsimus pidevalt kordub.“ Juhatan terapeudi kogemusse, mis peegeldab talle tema enda isiklikku tausta + läbi ta enda peal kogetud praktikaga saab tundma selle tehnika sügavust ning olulisust + see tööriist on terapeudina nüüd tema kasutuses.
2. 6 liikmeline lastekodu meeskond. „Tunneme, et on puudu võtetest või teadmistest, et päriselt olla toeks lastele, kes meie juures elavad ning et mõista, mis nende vajadused võiksid olla, millele meie saame vastata.“ Juhatan meeskonna praktikasse, kus nad saavad isiklikult kogeda puudutuse, hoidmise tähendust ning mis mõju see avaldab füüsilisel ja emotsionaalsel tasandil inimesele, kellel puudub see kogemus üldse. Lisaks vaatame konkreetseid juhtumeid ja nende tegelikke fenomenaalseid tagamaid, mis tooksid leevendust, kindlate lastega.
3. Massöör, kes on oma elus keeramas uut lehte, avastas, et igakord kui hakkab mugavustsoonist väljuma, puutub kokku ebamugavustega, mis panevad tagasi tõmbuma ning eralduma. Uurisime mis selle nähtuse taga tegelikult on, mille järel saabus taipamine ja lõdvestumine, enesekindluse märgatav kasv ja teadmine, mis on need praktilised sammud praeguses eluetapis, et edasi liikuda.

Kui tunned, et vajad „läbivaatust“ oma teema kohta ja avada olukorra tegelikke tagamaid, siis kirjuta mulle privaatsupervisiooni soovist teraapia@minad.ee. Leiame sobiva aja töötamiseks. Või tule supervisiooni gruppi, väljahõigatud kuupäeval ja ajal.

SUPERVISIOONIDE JUHENDAJA:

Jaana Saar – 10 aastase kogemusega, rahvusvaheliselt sertifitseeritud psühhoterapeut ja kehapsühhoterapeut. Psühhogenealoog. Sertifitseeritud struktuurne- ja perekonstellöör (süsteemsed fenomenoloogilised lahendused – Moskva Süsteemse Konsultatsiooni Instituut). Minade Kooli asutaja ja õppeprogrammi läbiviija. Täiskasvanute psühholoogiliste enesearengu koolituste, seminaride, grupiteraapiate ja laagrite looja, läbiviija. Erakool Teadlik Mina külalislektor.
Loe minu kohta lisa: https://minad.ee/minust/

Registreeru osalema

  Kuupäev

  juuni 13 2022
  Expired!

  Time

  17:30 - 20:30

  Asukoht

  Minade Stuudio
  Kiili, Lasteaia 11
  Kategooria