s

Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem ei est. Eos ei nisl graecis, vix aperiri consequat an.

Avaleht Events Psüühika- ja isikushäired peresüsteemides. Süsteemne lähenemine. Online kursus konstellööridele ja väljaõppes osalejatele. Juhendab Barry Krost (USA).

Psüühika- ja isikushäired peresüsteemides. Süsteemne lähenemine. Online kursus konstellööridele ja väljaõppes osalejatele. Juhendab Barry Krost (USA).

Perekonstellatsioonides läheneme vaimse tervise häiretele ehk psüühika- ja isiksushäiretele kui süsteemsetele. Kui vaatame häirete varjatud süsteemseid dünaamikaid, avastame sealt lapsed, kes kuulumiseks ja ellujäämiseks, pimesi lunastavad, ohverdavad ja kompenseerivad traumaatiliste sündmuste, konfliktide ja purunenud suhteid minevikust. 

Psüühika- ja isiksushäired võivad peegeldada saladusi, mis väljenduvad sümptomite ja isikliku kannatustena. Perekonstellatsioonides saame otsida allikat mineviku sündmustest, tunnistada seda mida ei ole nähtud, on ignoreeritud või välistatud ning väärikalt austada seda mis oli. See omakorda toob süsteemi tasakaalu ja rahunemist ning terviklikkust, mis kajastub olevikus.

4 psüühika- ja isiksushäiret, millele kursusel keskendume:

Skisofreenia, bipolaarsus, nartsissism ja piirialane isiksushäire, et õppida mõistma ning konstellatsioonides ära tundma süsteemis varjatud dünaamikate mõju, järeltulija(-te) vaimsele tervisele.

Mida kursusel õpime:

 • Mis on psüühika- ja isiksushäire.
 • 4 häire tunnsjooned, sagedased varjatud dünaamikad iga häire taga.
 • 4 häire erinevad agressor-ohver dünaamikad.
 • Tunda ära paradoksilisi lõimumisi vs lõimumisi lojaalsusest.
 • Esivanemate erinevad saatused suguvõsasüsteemis, mis võivad viivad ühe või teise häireni.
 • Mis on psühhoos ja mis vahe on psühhoosil ning dissotsiatsioonil.
 • Kuidas töötada nende häiretega, kui need esinevad suguvõsasüsteemis ja ilmuvad konstellatsioonitöös.
NB! Kursuse eesmärk ei ole õppida töötama klientidega kellel on psüühika- või isiksushäire, vaid kuidas süsteemselt läheneda, kui mõnel süsteemiliikmel on häire olnud ja selle mõju järeltulijale(-tele) nt. kliendile. Osaliselt ettevalmistades juhtudeks, kui mõni häirega klient peaks meieni jõudma, et osata ära tunda, mitte ehmuda ja kuidas edasi toimida.
PS! Barry Krost, kes juhendab meid, töötab ka klientidega kellel on psüühika- või isiskushäired. Andes talle usaldusväärse tausta ja kogemuse kursuse juhendamiseks. Ta on hetkel maailmas üks väheseid, kes spetsialiseerub sellele suunale, läbi konstellatsiooni meetodi.

Kursuse ülesehitus

Kasutatakse meditsiinilist informatsiooni ja samal ei piirduta sellega. Õpime tundma ja mõistma erinevaid agressor-ohver dünaamikaid, kõigi nelja isiksushäire tunnusjooni, võimalikke süsteemseid põhjuseid, teeme harjutusi, saame uurida Barry isiklikke kogemusi. Vaatame skeeme ja lühifilme. Barry teeb mõne konstellatsioonitöönäidise, aga fookus ei ole tööde tegemisel, vaid et saada taust, teadmised ja õiged tööriistad, nende teemadega töötamiseks, juhuks kui need “ootamatult” ilmuvad konstellatsioonis.

Kellele kursus on mõeldud

Ainult väljaõppe saanud, tegutsevatele konstellööridele ja konstellatsiooni väljaõppes olevatele õpilastele.

Kursust juhendab Barry Krost (USA, Chicago)

USA´s tegutsev, 40-aastase kogemusega Perekonstellatsioonide ja perekonstellööride väljaõppe juhendaja, kehaterapeut, tervendaja. Life Coach, mentor juhendades erinevaid töötube, koolitusi erinevatel teemadel. Ta on õppinud mitmete, juhtivate konstellööride käe all: Bertold Ulsamer, Suzi Tucker, Stephan Hausner ja teised.

Barry sertifikaadid, registreeringud, litsentsid ja haridus:

 • Sertifitseeritud kehatöö teraapia (Associated Bodywork and Massage Professionals)
 • Sertifitseeritud perekonstellöör (Bert Hellinger Instituut, USA)
 • Sertifitseeritud Life Coach (Certified Life Coach Institute)
 • Ortho-Bionomy® registreeritud instruktor ja edasijõudnud parktik (Society of Ortho-Bionomy International)
 • Illinois, USA´s litsentseeritud massaažiterapeut (IDFPR)
 • Antropoloogia BA (Grinnell Collage)
 • Ajaloo MA (Northeastern Illinois University)

Õpetamine ja mentorlus:

Barry on õpetanud massaaži ja kehatööd väljaõppes, töötubades ja jätkuhariduses kaaspraktikutele alates 1992 aastast. Ta on National Certification Board of Therapeutic Massage and Bodywork (NCBTMB) poolt tunnustatud jätkuharidusteenuse pakkuja.

Barry on erinevatel teemadel õpetanud, esinenud paljudel konverentsidel, töötubades ja treeningseminaridel USA´s ja ülemaailmselt.

Milleks osaleda:

 • Kui psüühika- ja isiksushäired ilmnevad konstellatsioonitöödes, et ei ehmuks ega hanguks.
 • Ära tunda agressor-ohver dünaamikaid 4 spetsiifilise häre taga, mis erinevad klassikalisest.
 • Kui need häired ilmnevad, teha neil vahet ja osata aimata, millised sündmused ja saatused võivad olla sellega seotud. Samal ajal oskus jääda positsiooni “ma ei tea”, et saaks ilmneda vajalik ja nii nagu just selle kliendi süsteemis see on.
 • Täiendada oma teadmisi konstellatsiooni teemadel, mida baasväljaõppes enamasti ei käsitleta.
 • Kõik, kes läbivad kursuse täismahus, saavad osalemistunnistuse.
 • Ja palju muud, mis selgub iga ühe jaoks, kursuse käigus.

Jaana Saar Barry Krost´st ja tema lähenemisest

Kohtusin Barry´ga esimest korda aastal 2022 Rahvusvahelisel Pere-, Süsteemsel- ja Organisatsioonikonstellatsioonide Konverentsil, kus osalesin, tema poolt juhitud skisofreenia teemalises, praktilises töötoas.

Meeldis tema vahetu olemine, aus ja ehe teema edasi andmine. Jättes igale osalejale avastada midagi veel ja ta ei pretendeeri täielikule tõele, vaid jagab enda 40-aastaseid kogemusi. Juhendades, lisab ta alati ka üldteadmisi ning viitab Bert Hellingeri õpetustele. Mulle avaldas muljet see, et Barry toob sisse ka meditsiinilisi termineid, definitsioone ja infot. Mis täiendab mitmekülgselt perekonstellööride teadmisi ning oskusi.

Barry on mu esimene konstellatsiooniterapeut väljaspool Eestit, kelle poole pöördun endiselt, kui selleks vajadus tekib. Tema käe all on turvaline ja kerge teemasid avada ning integreerida. Barry tajub imeliselt klienti ja teadmiste välja ning oskab konstellöörina jääda kindlaks, neutraalseks osapooleks.

Osalemiseks vajalik info:

 • Toimub 4x4h pühapäeviti kohtumist, kuupäevadel: 14.juuli, 21.juuli ja 18.august, 25.august, 2024
 • Kohtumiste kellaaeg: alati 15:00-19:00 (Eesti aja järgi)
 • Kohtumise koht: online ehk veebis, zoom platvormil
 • Tõlge: seminaril on järeltõlge inglise keelest eesti keelde. Ehk inglise keele oskus ei ole vajalik.
 • Online kursuse tasu: 280€
 • Tasumise võimalused: 1 osas, korraga, millest 80€ on tagastamatu, osalemise kinnitustasu, juhuks kui peaksid loobuma. Kursusel on järelvaatamise võimalus, seega kuupäevade mitte sobivus, ei tohiks takistada osalemist.
 • Tasuda saab ainult ülekandega, arve alusel – eraisiku või ettevõttena. Palun lisa see info registreerumiskirja.
 • Hind sisaldab: lisaks kursuse juhendamisele Barry Krost´i poolt – eestikeelseid jaotusmaterjale, skeemikaarte ja kohtumiste salvestuste järelvaatamise võimalust (7-päeva peale igat kohtumist).
 • Eritingimus osalemisel: kui sul on diagnoositud või sa ise kahtlustad, et sul on mõni psüühika- ja/või isiksushäire, palun teavita meid sellest. See info jääb korraldaja ja juhendaja teada, juhul kui sa ise, kursuse käigus, seda ei avalda.
 • Lisatingimus osalemiseks: et hoida turvalist ruumi, palun veendu, kui sul on diagnoositud psüühika- ja/või isiksushäire, et oled piisavalt stabiilne, valmis ja endaga tööd teinud, et neid teemasid käsitleda. Tead seda selle järgi kuidas elus üldiselt toimid ja mida arst on sulle rääkinud. Sümptomeid ja haigust saavad käivitada paljud asjad meie elus, konstellatsioonimeetod ei ole selles mõttes erand ega ka eriline, et sellele meetodile mingit sorti spetsiifilist vastutust omistada. Osalemise otsuse eest vastutab osaleja, juhendaja vastutab teema edasiandmise ja võimaluste piires piisavalt turvalist ruumi hoidma. Barry ütleb, et tema töötubades on häiretega inimesi osalenud küll ja veel, seega ta ei pelga neid kohtumisi ja kursused ning töötoad on kõikidel osalejatel edukalt läbitud.
 • Registreerumine kursusele: teraapia@minad.ee või alloleva registreerumisvälja kaudu. Märgi palun milline väljaõpe sul konstellöörina on või kus koolis hetkel väljaõpet omandad.

Kursuse korraldaja ja tõlk:

Jaana Saar – üle 11 aastase kogemusega, rahvusvaheliselt (Eurotas) sertifitseeritud Hüpno- ja Psühhoterapeut erakoolis “Teadlik Mina”(3.a. väljaõpe); sertifitseeritud Struktuurne- ja perekonstellöör (1+3 a. väljaõpe)(süsteemsed fenomenoloogilised lahendused – Moskva Süsteemse Konsultatsiooni Instituut); sertifitseeritud kehapsühhoterapeut (4a. väljaõpe) (Siegmar Gercken, Core Evolution); erakooli „Minade Kool“ asutaja ja „Terapeudi täiendõppe“ treeningu juhendaja; õppejõud erakoolis „Konstellatsiooni ja Teadliku Arengu Instituut“. Sertifitseeritud Rahvusvaheline konstellööri täiendõpe – Family Constellations Training Institute (Eestis ainuke sellise sertifikaadi omanik. Õppejõud – maailmas tuntud esikonstellöörid). Lektor, koolitaja, grupiterapeut ja psühholoogiliste, kehale orienteeritud ja konstellatsioonide alusel „Minade Laagrite“ korraldaja ja läbiviija. Rohkem infot leiad Jaana kohta siit: www.minad.ee

Registreeru osalema

  • 00

   days

  • 00

   hours

  • 00

   minutes

  • 00

   seconds

  Kuupäev

  juuli 14 2024

  Time

  4 kohtumist: 14.07, 21.07, 18.08, 25.08
  15:00 - 19:00

  Asukoht

  Online sündmus, Zoom keskkonnas