s

Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem ei est. Eos ei nisl graecis, vix aperiri consequat an.

Avaleht Events Minade Laager 17. Sinu sisemiste süsteemide ühendus ja tasakaal ehk ekviliibrium.

Minade Laager 17. Sinu sisemiste süsteemide ühendus ja tasakaal ehk ekviliibrium.

Minade Laagrid on terapeutilised ja praktilised konstellatsiooni intensiivseminarid. Laagri jooksul läbid hulga fokuseeritud konstellatsiooni, kehapsühhoteraapia ja psühholoogilisi harjutusi ning saad juurde põnevaid, teemaga seonduvaid teadmisi.

Videokutse laagrisse ja lühike kokkuvõte teemast ning kes meile töötuba teeb (pikem info all pool): https://youtu.be/AAGyZvLsuw8

17 Minade Laagri teemast:

Sisemised süsteemid, millele laagris keskendume on: keha-hing-meel-süda, nende koostööle ja tasakaalule ehk ekviliibriumile. Neid saab vaadelda eraldi ja samaaegselt on tugevalt üksteisega seotud. Mis tähendab, et kui ei ole üht, siis ei ole ka teisi.

See on terviksüsteem, mis on olemas igal inimesel. Sisemiste süsteemide ühenduse tasakaalust, sõltub väliste süsteemidega koostöö, suhtlus ja suhestumie. Välised süsteemid on näiteks teine inimene (pereliige, sõber, kolleeg, grupp, lemmikloom) ja ka kultuur, rahvus, riik, toit, loodus jne.

See mis toimub inimese sees, määrab palju. Näiteks kuidas oma elu elab, kuidas ennast juhib, lõbutseb, kuidas omandab uusi teadmisi ja kogemusi, kuidas töötab, tunneb rõõmu, kasvatab lapsi või milline partner oma kaaslasele on.

Kui palju kasutad meelt ja kui palju kuulad oma südant? Kummale annad rohkem ruumi? Kuidas keha ennast tunneb ja kas märkad tema sõnumeid? Ja kes on see, kes annab märku – sina või hing või on see üks ja sama? Kuidas sinu meel, keha, hing ja süda lõbutseb, tunneb rõõmu või puhkab?

Minade Laagris 17 seadistame end sisemistele süsteemidele: keha-hing-süda ja meel. Kuidas need on omavahel ühendatud ja otsivad tasakaalu ehk ekviliibriumi. Õpime neid kuulama ja ühendust looma.

17 Minade Laagris:

 • Kaardistamine – millist osa süsteemist, kasutad rohkem ja millist vähem.
 • Millises seisundis need on ja omavaheline koostöö.
 • Mis on vajalik, et liikuda tasakaalu poole.
 • Milline on iga osa roll, suurus ja tähtsus.
 • Miks see teema on oluline ja kuidas tasakaalutused avalduvad inimese elus.
 • Välised süsteemid.

17 Minade Laagri ülesehitus:

 • Kontsentreeritud konstellatsioonid ehk spetsiifilise fookusega tööd väikestes gruppides.
 • Psühhoterapeutilised ja kehapsühhoterapeutilised harjutused, teadmised.
 • Konstellatsioonitööd suures grupis.
 • Põnev, mänguline ja liikuv, autentsete ühenduste uurimise kogemust pakkuv töötuba, külalise Janis Abele´ga Lätist (kes ta on ja mida laagris pakub, loe sündmuse allosast).
 • Kõik oskused, teadmised ja õpitu on sinu, et neid rakendada töös ja/või eraelus.
 • Saun igal õhtul.
 • Mõnus koosolemine, uued tutvused ja lõbusad ning vahel ka tõsisemad vestlused.
 • Kui osaled ja sul on midagi põnevat lisateenusena pakkuda, anna mulle sellest teada. Sobivad kõik enesearengut toetavad tegevused – massaaž, liikumine, erinevad teraapiavormid või erilised oskused, mis võiksid teistele osalejatele huvi pakkuda. Kirjuta: teraapia@minad.ee ja arutame läbi.

Oluline info osalemiseks:

 • Millal: 21.-24.märts, 2024
 • Kus: Vanaõue Puhkekeskus, Viljandimaa (www.vanaoue.ee)
 • Kuidas kirja end panna: teraapia@minad.ee või sündmuse all oleva välja kaudu: https://minad.ee/events/minade-laager-17/
 • Majutus: 2 inimest toas
 • Osalejate arv: kohtade arv piiratud
 • Toitlustus: süüa saab iga päev, mitu korda päevas. Tee- ja kohvi + kerge snäkilaud.
 • Osalemise hind: 420€ (105€/päev)
 • Mida hind sisaldab? Majutus, toitlustus + tee, kohv ja snäkid, laagri põhiprogramm, sauna igal õhtul ja külalisesineja Janis Abele töötuba. Võibolla midagi veel, selgub aja jooksul.
 • Transport: tule sõbraga või kirjuta mulle. Aitan leida inimese, kes võtab sind rõõmuga peale. Detailid ja sõidukulud lepite ise kokku.
 • Kuidas tasuda: osalemise kinnituseks, tasuda ülekandega, tagasimaksmisele mitte kuuluv summa, 120€. Vajalikud andmed selleks saadan kinnituskirjas.
 • Mis võimalused tasumiseks veel on: arve ettevõttele, kogu laagris osalemise summa korraga või 2-osas (peale osaluskinnituse tasumist) või sularahas, kohapeal. Palun täpsusta registreerumiskirjas.

Kõik laagris osalejad, saavad tunnistuse, kui laager läbitakse täismahus.

Tunnistusel on Jaana Saar´e ja erakool Teadlik Mina õppeprogrammi juhi Jure Biechonski kinnitus. Teadlik Mina kooli õpilased saavad juurde kogemustunde, kui esitavad täiendavate õpingute ja kogemuste tunnistused, Eurotase sertifikaadi taotlemisel.

Külalisesineja Janis Abele:

Uudishimulik mees Lätist, keda maailm lummab. Uurib kujutlusvõime, kehastuse ja ühendatuse teemasid läbi joonistamise, lugude lugemise, vanakooli jõumeeste imiteerimise, aususe ja füüsilise mängu.

Päeval on Janis programmeerija ja õhtuti hüpnoterapeut.

Jaana Saar Janisest: Janis ja ta elukaaslane, juhivad koos Reconnect Kunstistuudiot Tallinnas. Janis on soe, hooliv ja toetav inimene. Tema kohalolu on tugevalt tajutav ja oi milline sõbralikkus. Janis on väärikas ja põnev inimene, kellega tasub kohtuda. Mulle meeldib tema juures veel see, kuidas ta sõnadega end väljendab ja kui austavalt peegeldab tagasi ning jagab oma mõtteid. Olen rõõmus, et Janis on meiega koos, terve Minade Laagri. Seega, milline võimalus tutvuda, vägevate inimestega!

Janis Abele töötoast:

Nagu seeme idaneb mullast, et tervitada päikest, kasutame kujutlusvõimet ja rahustavat liikumist, et tervitada maailma, läbi füüsilise mängu. Hingamine on juhitud, liikumine on vaevatu, puudutus on hooliv ja mäng on toitev.

Töötoa teemad:

 • Autentsed suhtlusmängud, et arendada ühendust.
 • Uurime akuutset stressi ja eneseregulatsiooni läbi iseenda puudutamise (mitteseksuaalne).
 • Rahustav liikumine, et lõdvestuda ja keha rohkem tunnetada.
 • Füüsilised mängud paarides ja rühmades, et taaselustada mängurõõmu ja harjutada mitteseksuaalset puudutust.
 • Pisike vihje sellest, mis meid ootab:

Mis on autentne suhtlemine (AS)?

Autentsus on tegutsemine ja rääkimine kooskõlas sisemiste tunnete, soovide ja vajadustega. Autentne suhtlemine (Authentic Relating, AR) on tõe toomine ühendusse teistega, et luua rikkalikku ja tõest inimkogemust.

Autentse suhtlemise mängud on lihtne ja lõbus viis, kuidas tuua AS igapäevaellu. Võivad aidata kogeda sügavamaid ühendusi, suurendada empaatiavõimet, näha maailma teiste silmade läbi ja mõista end paremini, et saaks elu rohkem nautida. Mängu lõpuks võib tunduda, et tuntakse oma paarilist (-i) juba ammu. Paljud inimesed väljendavad, et sisenesid ruumi, täis võõraid inimesi ja lahkusid, tundes neid kui eluaegsete sõpradena.

17 Minade Laagrit juhendab:

Jaana Saar – 11 aastase kogemusega, rahvusvaheliselt (Eurotas) sertifitseeritud Hüpno- ja Psühhoterapeut erakoolis “Teadlik Mina”(3.a. väljaõpe); sertifitseeritud Struktuurne- ja perekonstellöör (1+3 a. väljaõpe)(süsteemsed fenomenoloogilised lahendused – Moskva Süsteemse Konsultatsiooni Instituut); sertifitseeritud kehapsühhoterapeut (4a. väljaõpe) (Siegmar Gercken, Core Evolution); sertifitseeritud konstellööri täiendõpe “International Family, Systemic Constellations Facilitator training and Professional Development” Austraalia; erakooli „Minade Kool“ asutaja ja „Terapeudi täiendõppe“ treeningu juhendaja; külalisõppejõud erakoolides “Teadlik Mina” ja „Konstellatsiooni ja Teadliku Arengu Instituut“. Lektor, koolitaja, grupiterapeut ja psühholoogiliste, konstellatsiooni intensiivseminaride „Minade Laagrite“ looja ja juhendaja. Rohkem infot leiad siit: www.minad.ee

Kohtumiseni märtsis! Registreerumine on alanud.

Registreeru osalema

  Kuupäev

  märts 21 - 24 2024
  Expired!

  Time

  00:00 - 17:00

  Asukoht

  Vanaõue Puhkekeskus
  Vihi küla, Viljandimaa
  Veebileht
  https://www.vanaoue.ee/