s

Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem ei est. Eos ei nisl graecis, vix aperiri consequat an.

Avaleht Events Minade Laager 14 – Rakumälupank ja kehakuvand.

Minade Laager 14 – Rakumälupank ja kehakuvand.

Minade Laager 14 toimub 8.-11.juuli Algallikal. Reedel saabudes saad rahulikult nädala toimetused selja taha jätta. Ootan Sind 8.juulil, alates kell 16:00 ja ükskõik mis kell selle õhtu jooksul. Nii jõuad päriselt kohale omas tempos, puhata autosõidust ja saunatada, ujuda meres ja võibolla isegi veel päevitada. Lõpetame esmaspäeval 11.juulil kell 18:00.

Laagri põhiprogramm algab laupäeval kell 10. Palun kõigil kohal olla, sest teema on sügav. Lünkadega on raske neid protsesse kogeda ja mõista. Seetõttu on seekord laagris osalemise variant 4 päeva korraga – algusest lõpuni. Töötame palju läbi keha, oleme õrnas kohas ja loome ühendust tõeliselt turvalise Olemise paigaga endas või vähemalt puhastame tee selle tekkimise võimaluseks.

Laagri hind: 400€ (sisaldab 3xööd majutust, 3x sauna, 9x süüa, saunalinad, materjalid + külaline (annan teada aja jooksul, mille või kellega teid üllatan seekord). Saab tasuda ka arvega. Osaluse broneeringutasu, mis on tagastamatu: 100€, tasuda 7 päeva jooksul, peale registreerumise kinnituskirja.

Varajase osalemisbroneeringu soodustus: registreerudes ja tasudes broneeringutasu hiljemalt 31.mai, on laagri hind Sulle 360€. Alates 1.juuni on hind 400€.

Registreerimine: all oleva lingi kaudu või kirjuta teraapia@minad.ee

Minade Laagri sisu:

Tegemist on kehakuvandi omalaadse meetodiga, mida koostöös Yakir Elkayam´iga Iisraelist, samm sammult Eestisse toon, tikkides siia ka palju enda poolset. Toimunud on juba esimene pilootseminar (Minu kehakuvand – selle alge ja väljendus) ja Minade Kooli moodul sellel teemal.

Et kokku tekiks tervik, töötame laagris osade kaupa ja iga osa on sisenemine rakumälupanka ning eelduseks järgmisesse etappi. Vaheteemad, pausid ja puhkus on oluline integreerimiseks.

Töö on sisemiselt aktiivne, hell ja emotsionaalselt õrn, kuigi väliselt võib see paista hoopis teisiti. Ole valmis iseendaga kohtuma kõige ehedamal kujul. Tutvuma oma kehakuvanditega – mis ei ole kujutluspildid su peas vaid hoopis erinevad tajud kehas ja oma kehast iseenda kohta ehk mida tunned, kuidas, kus tunned ja kust see kogemus pärineb ning kellega tegelikult on seotud.

Selliselt töötades hakkame avama rakkude mälupangast kogemusi, mida arvame alateadlikult endi omad olevat. Sellest tulenevalt on meis kõigis mitmeid kehakuvandeid iseendast, mis on automaatsed ja me isegi ei tea, et need pole omad. Selle avastamine ning taipamine on väga vabastav ning ise enda Olemusse jõudmise võti. Inimese loomuses on pürgida tagasi turvalisse rahupaika, otsida tasakaalu ja et saaks lihtsalt olla. See on võimalik läbi kehakuvanditega töötamise, mis vajab teistmoodi tehnikaid ja teadmisi, kui tavapäraselt harjunud oleme. Tegemist on teraapia vormiga, kus fookus on kehal.

Esimene taju ja väljendus:

Meie esimene taju oma kehast on erinev sellest, mida täna arvame olevat. Mälestus on rakumälupangas ja alateadlikult püüame seda uuesti saavutada – soovides järgmisi seisundeid: sisemine rahu, tasakaal, ühendus iseendaga, lihtsalt olla, väljendada oma tõelist potentsiaali (see oli märtsikuu Minade Laagri teema ja on sellega siin vägagi seotud. Kes käisid eelmises ja tulevad ka nüüd, saavad veelgi terviklikuma kogemuse ning pildi iseendast).

Rakumälupangas on tallel kõik, mis tuleb keha esimestest kogemisest ja loob eeldusi järgnevaks: milliseks kujunevad kiindumussuhted (Attachment theory), isiksuse reaktsioonimustrid (kehapsühhoteraapia fookus), keha füüsiline hoiak, liigutused ja reaktsioonid. Pluss kõik muud hilisemad elukogemused – uskumused,  traumad, mustrid jne. Kui vaadata psühholoogilisest vaatenurgast.

Lisades siia veel süsteemse vaatenurga (konstellatsioonimeetod) ehk suguvõsas loodud eeldused füüsilise kehastumise kogemuseks, on tegemist kihi või ruumiga, mis jääb sageli nö kahe silma vahele. Miks? Sest sellega töötamine on sama mis pimedas toas kõndida – ei näe aga tunned ja tajud. Keha sisemusse ka palja silmaga ei näe, kuid tunneme ja tajume. Sinna suundumegi – oma siseruumi, et leida ennast.

Pärismina kogemus ja kehaga kontakti loomine:

Kuulsin / lugesin kuskilt lause ja nõustun sellega 200%: Kes ma olen? Olen oma kogemuste summa. See laager aitabki neid kogemusi lähemalt vaadelda ja millised on otseselt minu ja millised kellegi teise, mis mind toetab ja mis mitte ning seeläbi jõuda tagasi Pärismina kogemuseni, mis on autonoomne, ehe, ainulaadne ja täis potentsiaali, mis on ainuomane sulle. See kõik on sinu sees juba olemas. Keegi ei saa seda sulle anda, kinkida või nõiduda. Kahjuks on see paljude võõraste kogemustega üle kuhjatud ja raske on enda oma sellest eristada.

Kuhakuvand ja rakumälupank on selle salvestanud. Sinna on võimalik ligi pääseda läbi avatud, sügava lubamise ning oma keha impulsside usaldamise (tehnikad mida selleks kasutatakse, ei lase sul oma kehast mööda minna, isegi kui usud, et sul pole kehaga kontakti (need tehnikad loovad kontakti). Ainuke takistus tekib siis, kui kogemus ilmneb ja meel tõrgub seda tunnistamast. Siis nii on, selles otsuses saad muutuse luua vaid sa ise.  

Kokkuvõtvalt:

Tegemist on kogemusliku ja intensiivse grupiteraapilise laagriga. See on teaduslik, psühholoogiline, transpersonaalne ja praktiline. Õpid üht teist ka ise kasutama, sügavaks iseseisvaks tervenduseks, kui terapeuti pole käepärast.

Toimumiskoht: Algallika www.algallika.ee

Toimumisaeg: 8-11.juuli, 2022. Saabumine 8.07 alates 16:00 – millal soovid ja lõpetamine 11.07 kell 18:00.

Minade Laagri osalustasu: 400€ (tagastamatu broneeringutasu sellest on 100€).

Registreeri: teraapia@minad.ee või all oleva vormi kaudu.

Laagrit juhendab ja viib läbi Jaana Saar – psühhoterapeut, konstellöör, kehapsühhoterapeut, Minade Kooli looja ja õppejõud, psühhogenealoog ja erinevate psühholoogiliste seminaride, koolituste ja laagrite looja ning läbiviija. Uue kehakuvandi meetodi maaletooja. https://minad.ee/minust/

Registreeru osalema

  Kuupäev

  juuli 08 - 11 2022
  Expired!

  Time

  16:00 - 18:00

  Asukoht

  Algallika keskus
  Rooglaiu küla, Lääneranna vald, Pärnumaa, 90115
  Veebileht
  http://www.algallika.ee/kohaletuleku-juhend/