s

Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem ei est. Eos ei nisl graecis, vix aperiri consequat an.

Avaleht Events Süsteemne filosoofia ehk konstellatsioonimeetodi alused. Loeng-kursus. Õhtune grupp

Süsteemne filosoofia ehk konstellatsioonimeetodi alused. Loeng-kursus. Õhtune grupp

Kohapeal osalemise kohad on täitunud. Saab osaleda veel viimastes üksikutes loengutes läbi zoomi. Registreeru all oleva välja kaudu.
 
Kutsun Sind loeng-kursusele teemadel, mis ikka ja jälle süsteemsel maastikul ehk konstellatsioonides end ilmutavad. Need on nö jäljed, mille järgi konstellöör “loeb” väljal toimuvat. 
 
Väli on aga kõikjal. Me elame selle sees ja me suhestume samade jälgede järgi kõigi ja kõigega. Elame eluseaduste järgi, kas tahame või ei. Kui arvame, et teised meid ei mõjuta, siis eksime. On küllalt näiteid, kuidas korjame üles töökaaslase paha tuju või nakatava naeru, mõtleme sõbrale ja järgmine hetk ta helistab või mõtleme kaaslaselt midagi küsida, kui ta sama küsimuse välja ütleb.
On illusioon, et me ei ole mõjutatavad kui hoiame eemale, ei lähe konstellatsiooni esindama või hoidume teatud inimestest eemale. Aga just sellepärast saamegi seotuks, et see paneb meid mitte enda moodi käituma, valima ja reageerima. Tekib negatiivne seotus, see on piirav. Kui õpime märkama selliseid siduvaid elemente, saame midagi ette võtta ja teha muudatusi, mis avardavad vabaduse poole liikumist.
 
Loeng-kursusel vaatame erinevate põnevate teemade taha selliselt, mis annavad vihjeid kuidas suhted kujunevad, mis neid kujundab ja kuidas neid teisiti “lugema” hakata. 
Kui tekib oskus näha süsteemi, avardub mõistmise sügavam mõõde. Kasvab oskus teha endale sobivamaid valikuid, muutub suhtumine ja oskus näha esitletava taha. 
 
Kohtume 5 korral ja on võimalik osaleda kas päevases või õhtuses grupis.
 • Päevane grupp kell 11:00-14:00
 • Õhtune grupp kell 18:00-21:00
 • Mõlemad grupid toimuvad samadel kuupäevadel: 4.07, 11.07, 18.07, 25.07 ja 01.08
 • Mõlema grupi suurus on 12 inimest – kui osaleda kohapeal.
 • Saab osaleda ka zoomi vahendusel. Registreerumisel anna palun teada sellest.
 • Kõigil 5-l loengul osalejad saavad Tunnistuse, et on loengutel osalenud.
 • Oodatud on kõik huvitunud. Eriti soovitatav terapeutidele, kes saavad neid teadmisi kasutada oma töös, kliendi teema sügavamate põhjuste aimamiseks ja võimalikeks lahendusteks.
 • Kohtumispaik: Minade Stuudio, Lasteaia 11-1, Kiili
 • Hind: 150€ või 30€/kord – tasudes korraga, sularahas, kohapeal või ülekandega, saad kindel olla, et igaks loenguks on sul koht olemas. Saan esitada ka arve, kui soovid tasuda ettevõttena (NB! Minad OÜ ei ole KM kohuslane).
 • Osade kaupa tasudes, tuleb igaks loenguks end uuesti registreerida, et vabade kohtade tekkimisel need teistele pakkuda.
 • Kui tekib vabu kohti, saab mõne üksiku loenguga liituda. Hind 30€/loeng. Info kuulutan välja Facebookis Minade grupis ja mujal. Saab end ka nö ootelisti panna ehk et kui tekib vaba koht, annan sellest e-kirja teel teada.
Teemade ligilähedane jaotus (läbiviijal on õigus teemasid korrigeerida ja muuta, vastavalt grupile) :
 • 4.juuli – Olulised mõisted ja nende tähendused – konstellatsioon, teadmiste väli, lõimumine, lojaalsus, tervendavad laused (kust tulevad ja miks toimivad), peegelneuronid. Mis meil on ühist loomade kompassiga? Mida konstellöör teeb ja ei tee – müüdid ning tegelikkus. Konstellatsioonitöö mõju – kui suur, millal, kellele. Esindamine – kuidas see käib, mis toimub, kas on võimalik jääda “kinni” – müüdid ja tegelikkus. 
 • 11.juuli – Esmased, teisesed, üle võetud ja meta tunded. Muutuste protsessi 6 olulist, järjestikku etappi. Andestamisest – mis vahe on palumisel ja vabandamisel (praktika). Kannatused – milleks?
 • 18.juuli – Südametunnistus. Paarisuhted ja mis neid mõjutab – polaarsused, kõrvalsuhte mõju, saladused, mitte tunnistatud laps, eelmised suhted ja valusad lahkuminekud, ülekanded, partneris vanema otsimise tundemärgid ja selle mõju suhtele. Laste kaotuste mõju suhetele.
 • 25.juuli – Laste “maagiline” mõtlemine. Lapse armastus. Parentifikatsioon. Vanemate vahel kinni. Inimese arenguetapid – graafik, selgitused ja tunnusmärgid (praktika).
 • 01.august – Kuidas elu end korraldab 3 seaduse kaudu (praktika). Sümptomid, haigused ja seisundid – nende ülesanne, vihjed ja levinumate haiguste võimalikud süsteemsed põhjused (NB! Alati tuleb jälgida konteksti. Toon välja sagedasemad avaldunud seosed. Iga juhtumit tuleb käsitleda eraldi ja soovitatav on teha koostööd arstidega. Konstellatsioon ei ravi, ei anna diagnoosi vaid vaatab energeetilisi seoseid mis vallandas haiguse kujunemise. Ei otsita süüdlast vaid algpõhjuseid – see on konstellatsioonide üks põhimõtetest).
 
 
Loeng-kursust viib läbi Jaana Saar –  üle 10 aastase kogemusega, rahvusvaheliselt sertifitseeritud psühhoterapeut ja kehapsühhoterapeut. Psühhogenealoog. Sertifitseeritud struktuurne- ja perekonstellöör (süsteemsed fenomenoloogilised lahendused – Moskva Süsteemse Konsultatsiooni Instituut). Minade Kooli asutaja ja õppeprogrammi läbiviija. Täiskasvanute psühholoogiliste enesearengu koolituste, seminaride, loengute, grupiteraapiate ja laagrite looja, läbiviija. Erakool “Teadlik Mina” ning “Konstellatsioonide ja Teadliku Arengu Instituudi” õppejõud.
Loe minu kohta lisa: www.minad.ee

Registreeru osalema

  Kuupäev

  juuli 25 2023 - aug. 01 2023
  Expired!

  Time

  4.07, 11.07, 18.07, 25.07, 01.08
  18:00 - 21:00

  Asukoht

  Minade Stuudio
  Kiili, Lasteaia 11