Minad

TERAPEUTILINE DIALOOG

TERAPEUTILINE DIALOOG

Mis see on?

Terapeutiline dialoog on kahe Inimese vaheline vestlus, mida juhib terapeut. Oleme kõik inimesed, olenemata vanusest või vanusevahest. Tahame või taha, toome suhetesse kaasa isikliku pagasi. Teised käivitavad meie peidetud teemad ja kriis ongi käes. Miks? Sest tekib vastupanu vaadata oma seljakotti ja avada laekaid, mis on kindlalt pakitud ja kõrvale pandud. Kriis on aga võimalus mis sisaldab lahendust. Selleks on hea alustada omavahelisest vestlusest, turvalises ruumis, kus hinnangud jäävad kõrvale ja vajalik saab nähtavale tulla.

Minu mõtteterad

“Olla aus ja austav, on sügavate suhete alus. Isegi kui tõde on vahel valus.”

Kellele see mõeldud on?

Terapeutilisse dialoogi on oodatud kaks inimest, kelle suhtes on pinge, kriis, konflikt, arusaamatus või midagi muud. Näiteks partnerid, sõbrad, vanem ja laps või kolleegid. Terapeutiline dialoog partnerite vahel on täiskasvanutele, olenemata suhtevormist ja laps-vanem dialog on mõeldud ühe lapse ja ühe lapsevanema, kasuvanema või esmase hooldaja vahel.

Teemad millega seansile tullakse

Paaride dialoogi teemad: liigsed ootused partnerile, emotsionaalsed erinevused, pidevad tülitsemised, vastutusega seotud pinged, teineteise mitte mõistmine, lahkumineku mõtted, erimeelsused laste kasvatuses, kasulastega toime tulek, kärgpere küsimused, lastetus.

Laps-vanem dialoogi tullakse kui on raskusi lapse mõistmise, käitumise või aitamisega. Tullakse kui vanem mõistab, et laps võtab vastutust ja kohustusi, mis pole kohane ja vanem ei oska seda muuta. Veel olulisi teemasid: kasulapsed, õdede-vendade vahelised suhted ja tervise küsimused.

Mida tehakse?

Terapeut tutvustab reegleid, küsib spetsiifilisi küsimusi ja annab vastamiseks mõned olulised juhised. Eesmärk on leida varjatud ülekanded ja mis on pingete tegelikud põhjused. Uuritakse ka positsioone ning moonutusi teineteise suhtes. Kui põhjused on selgunud, kasutab terapeut erinevaid meetodeid, vajadusel selgitab mehhanisme ja teeb kokkuvõtte. Eesmärk on leida taasühendumise võimalus, puhastada kuhjunud pingeid ja võimalusel korrastada suhtetasakaal.

Milliseid lähenemisi kasutan?

Sellesse teraapia vormi on kokku punutud Imago paariteraapia, psühhoteraapia, kehapsühhoteraapia ja süsteemse lähenemise põhimõtted. Kõikidest olen leidnud selle, mis teineteist täiendavad. Vastavalt vajadusele võin kasutada ka ühte või kahte lähenemist. Kuna iga suhe ja selles osalevad inimesed on erinevad, kujuneb kõik kohtumise käigus.

SEANSID

Terapeutiline dialoog paaridele

Terapeutiline dialoog paaridele

Teraapia paaridele on dialoog partnerite vahel. Aga võibolla ka ükskõik millise kahe täiskasvanu vahel, kui on olukord, mis vajab lahendamist, jätkata koostööd, sõprust või suhet. Eesmärk on leida ühine mõistmine ning teineteise nägemine ja eripäradega arvestamine. Enamasti kasutavad seda teraapiavormi paarid. Seetõttu võib seda nimetada ka paariteraapiaks, aga ei selle klassikaline vorm.

Suhtesse tuuakse kaasa kõik isiklikud kogemused, valukohad ja uskumused varasematest elukogemustest ning peresüsteemist. Need põrkuvad, kui partner, enamasti kogemata, käivitab valukohti mis on lahendamata. Lõpuks on suhted sassis ja tegelikkusest kaugele triivinud.

Paaritöö tähtsus

Teraapias tuuakse keerdsõlmed nähtavale ja vabastatakse. Raskusi ühiselt lahendades, avanetakse, tullakse nähtavale oma eheduses ja tugevdab ühendust. Paarisuhe esitab väljakutse. Iga päev vastutust ja kohustusi jagades, ilmnevad kõik kitsaskohad, haavad ja lahendamata mineviku kogemused. Paarisuhe on alati ennem ja siis vanemateks olemine. Seetõttu on tasakaalustatud paarisuhe esmatähtis ja teraapia aitab selleni liikuma hakata.

Koos elades ollakse tihedas kontaktis ühe või mitme pereliikmega ning närvisüsteem on pidevas reageerimises. Oskus lahendada konflikte, luua ühendust ja samal ajal jaotada rolle ning võtta vastutust, on pidev töö enda ja koostöö partneriga. Vanad uskumused ja harjumused on rasked muutuma, mida kauem oleme neid kasutanud. Kuid kui on tahe ja soov, ning ühine eesmärk, on võimalik programme muuta.

Seansi kestus: 1,5h - 2h | hind: 140€

Terapeutiline dialoog: Laps - Vanem

Terapeutiline dialoog: Laps - Vanem

Terapeutiline dialoog lapse ja vanema vahel on selleks, et lapse tunnete ja käitumise tagamaad saaksid turvaliselt väljendatud. Lapsed ei oska enda sees toimuvat piisavalt hästi veel mõista ja sõnadesse panna, et selgitada miks nad midagi tegid või tundsid. Ja vastupidi samamoodi. Vanem ei oska alati lapsele end avada, sest kardetakse kaotada autoriteeti või näida nõrgana. Enamasti on põhjuseks teadmatus ja oskuste puudus. Avada end lapsele nii, et mitte kaota vanemana oma positsiooni ning vallandada lapses turvalist eneseväljendamist, on oluline võti. Samal ajal õpib laps,
et lahendused võimalikud. Eeskujuks on lapsevanem ehk täiskasvanu, kes jaksab lapse muresid. Tõe jõud on imeline ravim, kui seda õpitakse väärikalt ja asjakohaselt väljendama.

Mis teraapias toimub?

See on kohtumine, kus luuakse terapeutiline õhustik. Laps saab välja öelda mis on südamel, vanem kuulab ja vastab terapeudi juhendamisel nii, et tõde jõuab lapseni. See vabastab suhtest pinged, mis on emotsionaalselt lähendavad. Lapse ja vanema suhte eest vastutab vanem. Läbi juhendatud dialoogi õpitakse, mis on vajalik selleks, et olulise jutud saavad räägitud ja suhe korrastatud. Nii saab
laps jääda lapseks ja vanem lapsevanemaks. See teraapiavorm on eriline, sest laps õpib ja kogeb olulisi baasoskusi eluks, koos vanemaga.

Enne dialoogi algust, vestlen lapsega umbes 30min omavahel. Lasen tal rääkida, küsin küsimusi ja kaardistan vaikimisi võimalikud teemad. Vahel kasutan teraapianukke. See aitab alateadvuses peidus olevat kirjeldada. Olen kuulaja, vaatleja ja natukene uudistan. Seejärel liitub vestlusega vanem ja alustame dialoogiga.

Kui dialoogis kohtuksime elus esmakordselt, siis vahel palun vanemal tulla enne psühhoteraapia seansile või 30min enne dialoogi ja seejärel laps 30min. Vahel piisab kui vanem kirjutab mis põhjusel soovitakse tulla. Sõltub teema keerukusest ning kui palju infot on piisav, et dialoogi juhendada.

Seega, aja broneerimisel, lisa fakte ja lühikirjeldus teemast, sellega seotud isikutest ja vanema päritoluperest, kes lapsega dialoogi tuleb. Nii saame teha vajalikud kokkulepped edasiseks.

Seansi kestus: 1h - 2h | hind: 90€

Kontakt

  • Kui sa ei saa broneeritud ajal tulla, palun anna 2 päeva ette teada. 
  • Selleks ajaks kui tuled ja teema muutus, on osa protsessist. Kõik on seotud.  
  • Tasumine kohapeal.
  • Parkimine on suures, tasuta parklas, maja otsas,  Kiili Rahvamaja (Nabala tee 12) taga. 
      Tervitades,
      Jaana

Broneeri seanss

Kontakt

  • Kui sa ei saa broneeritud ajal tulla, palun anna 2 päeva ette teada. 
  • Selleks ajaks kui tuled ja teema muutus, on osa protsessist. Kõik on seotud.  
  • Tasumine kohapeal.
  • Parkimine on suures, tasuta parklas, maja otsas,  Kiili Rahvamaja (Nabala tee 12) taga. 
      Tervitades,
      Jaana

Broneeri seanss

Broneeri seanss

Ostukorv
Scroll to Top