s

Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem ei est. Eos ei nisl graecis, vix aperiri consequat an.

TEEME KOOSTÖÖD

Koostöö algab soovist midagi muuta või teisiti teha. Ilmselgelt on selleks tekkinud põhjused, mida igapäevajuhtimisega on raske nihutada. Meeskonnatöö ei ole lihtsalt kui üks kamp inimesi, kes rühivad ühise eesmärgi poole. See on tegelikult kamp indiviide, kelle isiklikud eesmärgid ning eluraskused, tulevad ennem meeskonnatöö eesmärke.

See kõik mõjutab kogu grupi liikumist ja sihile jõudmist. Näiteks auto on ju kokku meeskond kõikidest vajalikest detailidest. Ja igal detailil on oma eraldiseisev ülesanne, mis üldplaanis peab kokku sobima ja täiendama teisi. Kui Audile panna Volvo mootor, siis ilmselgelt need omavahel kokku ei sobi ja auto ei käivitu, sest Volvo mootori eesmärk on seadistatud ühte moodi ja Audi oma teisiti. Samamoodi on grupiga. Kui grupiliikme “eluseadistused” ei täienda ülejäänud liikmeid, siis tekib takistus ja kogu meeskond kannatab. Seega meeskonnatöö algab, minu jaoks, alati individuaalsest tööst ja huvist inimese, mitte “masina” töövõimekusnäitajate vastu.

Minevikus olen kokku 16 aastat pühendunult nühkinud logistika tööd teha, tegelenud projektijuhtimisega, rentinud välistööjõudu Eestisse, korraldanud väikese lao igapäevatööd. Ehitanud üles meeskondi ja juhtinud, koolitanud ja pidanud ka vallandama. Lahendanud pretensioone ja loonud usaldusväärseid kliendisuhteid. Liikunud ametiredelil arendusjuhi positsioonile ja samal ajal ka personalijuhi ülesandeid täites.

Kõige sellega sai mulle selgeks – ükskõik millist koolitust ettevõte sisse ka ei ostnud, miski ei toiminud. Miks? Sest töötajatel oli trots kas ettevõte juhtimisstiilide vastu, isiklikud mured toodi tööle kaasa, kus neid välja elati, tekkisid vastumeelsused ja kadus motivatsioon. Sest isiklik elu peab ukse taga ootama 8h, päeva lõpuks oled väsinud ja koju jõudes vajub kõik müürina kukile. Ja kuna tegelikkuses pole võimalik isikliku elu kuhugile kotiga ootama jätta, siis tõde on see, et kõik kantakse üle kolleegidele, ülemustele, töösse ja eesmärkidesse.

Lahendus on enamasti kuskil mujal. Loomulikult võib aidata üldkoolitus, kõik oleneb meeskonna liikmete tasemest (seisundid, teadlikkus, ellusuhtumine, sarmasused, erinevused), kuid kui see ei ole tulemusi toonud, siis soovitan otsida teistsuguseid lahendusi.

Kui arvad, et saan kuidagi abiks olla, sul on soov ja idee – olen valmis koostöös looma rätsepteenust Sinu ettevõttele.

Aga ega ettevõtlus pole ainuke koostöövorm. Pakun huvitavaid ideid, koolitusi, seminare, psühholoogilisi kogemustöötubasid ka neile, kes lihtsalt soovivad oma igapäeva rikastada ning samal ajal eneseteadlikust tõsta. Sul on tulemas põnev sündmus, sünnipäev, suvepäevad, muu koguneme või oled mõne kogukonna esindaja (kultuurimaja, heaolu pakkuv keskus vmt). Kui leiad, et minu tegemisi võiks ka teistega jagada, siis võta ühendust https://minad.ee/kontakt/ ja leiame põneva lahenduse.

Loe edasi...